שתף קטע נבחר

אוטובוס ישראלי תעה בחברון ונרגם, אשה נפגעה

מבקרים הגיעו בעשרות אוטובוסים לחגוג את הפסח בחברון ולטקס הפיכת מערת המכפלה לאתר מורשת יהודית, בהשתתפות ח"כים. אחד האוטובוסים תעה בדרכו, וזכה למטר אבנים באחת השכונות הפלסטיניות: "אשה דיממה ואחרים היו בפאניקה"

אוטובוס ישראלי, שתעה בדרכו ונכנס בשוגג אל השטח הפלסטיני בחברון, נרגם בצהריים (יום ה') באבנים שיידו לעברו תושבי האזור. באירוע נפגעה קל אשה אחת וכמה נוספים לקו בחרדה. על-פי מקורות פלסטינים, לא התבצעו מעצרים.

 

האירוע התרחש בשכונת גב'ל ג'והר, בעת שתלמידי בתי הספר סיימו את הלימודים והם שהחלו ליידות את האבנים לעבר האוטובוס, שהסיע בחזרה מתפללים שפקדו את מערת המכפלה. דובר צה"ל מסר כי נהג האוטובוס הצליח לחלץ עצמו מתוך השכונה. נזק רב נגרם לשמשות האוטובוס.


האוטובוס אחרי שנרגם באבנים (צילום: R J STITT)

 

ריצ'רד סטיט, תושב חברון המתגורר באחד הרחובות הסמוכים לזירת האירוע, סיפר ל-ynet כי הגיע למקום דקות ספורות לאחר יידוי האבנים. "ראיתי אשה מדממת ונוסעים אחרים שהיו בפאניקה. כוחות צבא כבר הגיעו למקום ועזרו לטפל ולהרגיע את נוסעי האוטובוס". סטיט ציין כי זמן קצר אחר כך, ראה קבוצת פלסטינים מתעמתים עם חיילי צה"ל שהיו מעורבים בידויי האבנים.

 

לאחר אירוע זריקת האבנים, שלווה במהומה מצד תושביה היהודים של חברון, הגיעו חברי כנסת לעיר לטקס הפיכת מערת המכפלה לאתר מורשת יהודית. אלפי מבקרים פוקדים את העיר החל משעות הבוקר.

 הם הגיעו בשיירות של עשרות אוטובוסים. ביישוב היהודי גינו את תקיפת האוטובוס ואמרו כי "הפלסטינים ממשיכים לעורר פרובוקציות בחגים של יהודים". 

 

רק לפני כשבועיים אירע מקרה דומה כאשר כ-15 חיילים של יחידת "כפיר" שיצאו לאימון ספורט באזור חברון, תעו בדרכם בתוך העיר, לאחר שקיבלו הכוונה מוטעית מתושב פלסטיני, ונכנסו לחלק הערבי של העיר. בתוך זמן קצר הקיפו אותם עשרות פלסטינים, היכו אותם נמרצות, השפילו אותם ואילצו אותם לחלוץ נעליים. תושב העיר סיפר אז ל-ynet: "חלקם קיבל מכות אך הם הצליחו לברוח תוך כדי צעקות". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיידים אבנים בחברון. ארכיון
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים