שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: ירה על כלבים שחיזרו אחרי כלבתו המיוחמת
  תושבים בבית עזרא טוענים כי שכן שלהם לא יכול היה לסבול עוד את הכלבים המתקבצים סביב חצרו, ולכן התיר להם להיכנס - ואז ירה לעברם ושבר את רגליהם. "אין לו חמלה, הוא לקח לידיים את החוק - וגם את חוקי הטבע". המשטרה חוקרת

  משטרת קריית מלאכי חוקרת תלונה שהוגשה היום (ה') נגד תושב מושב בית עזרא, בטענה ששבר את רגליהם של כלבים, ואף ירה לעבר חלקם. לטענת עמותת "תנו לחיות לחיות", האיש לא אהב את העובדה שהכלבים התגודדו סמוך לחצרו בגלל כלבתו המיוחמת, ולכן הכניס אותם אל החצר, וביצע את המעשים.

   

  כלבתו של החשוד משכה אליה כבדרך הטבע את הכלבים הזכרים מרחבי המושב, אלא שלא היה להם סיכוי להיכנס לחצר, משום שהיא מוקפת בחומת בטון ושערה סגור ונעול. משה ביטון, תושב בית עזרא, סיפר: "נכון, הכלב שלי - מסוג פינצ'ר - לא היה קשור, והלך גם הוא כמו כל הכלבים האחרים לבית. הוא חזר כשרגלו שבורה, ובגופו פצע ירי. הלכתי איתו לווטרינר במושב, ואז התברר שיש עוד כלבים שנפצעו באותו האופן".

   

  לטענתו של ביטון, האיש החשוד ציין בפניו שנמאס לו מהכלבים שלא נותנים לו מנוח, ולכן החליט "לעשות סדר" בנושא. ביטון טען גם כי האיש הודה בפניו שירה לעבר הכלבים. "הבית שלו סגור ומבוצר, בשביל מה הוא הכניס אותם?", הוא שואל, ומשיב: "כדי ללכוד אותם ולפגוע בהם. אין חמלה לאיש הזה". ביטון פנה בנושא לעמותת "תנו לחיות לחיות" כדי לקבל

  סיוע והכוונה.

   

  דוברת העמותה אתי אלטמן, אמרה: "במקום שהאיש ימצא דרך להפסיק את הייחום, על-ידי עיקור כלבתו, הוא לקח לידיים את החוק, וגם את חוקי הטבע שמביאים כלבים לכלבה מיוחמת. הוא ביצע מעשים שמנוגדים לחוק צער בעלי חיים, האוסר על התעללות כלשהי בחיות, לרבות פגיעה בהם וברווחתם".

   

  חשוב לציין, מאידך, כי גם שוטטות הכלבים במושב אסורה לפי החוק, ובעליהם היו חייבים לקשור אותם כדי שלא יטרידו אחרים. כך או כך, משטרת קרית-מלאכי שקיבלה את התלונה פתחה בחקירת המקרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים