שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחי ההרוג בבלעין: איך אפשר לסגור תיק כזה?
  אשרף אבו רחמה - שבעצמו נורה כשהיה כפות - זועם על סגירת החקירה בעניין מותו של אחיו בהפגנה ממטול גז מדמיע: "הכל נועד להמשיך לתת כיסוי לחיילים כדי שיהרגו חפים מפשע". צה"ל: אחרי בדיקה מורכבת, לא עלה חשד לפלילים

  במשפחתו של באסם אבו רחמה אומרים כי לא הופתעו מההחלטה בצה"ל לסגור את החקירה בעניין מותו של יקירם בן ה-30 בהפגנה נגד גדר ההפרדה בבלעין, לפני שנה. אבו רחמה נהרג מירי מטול גז מדמיע בעל טווח מוגדל. החקירה נפתחה בעקבות פנייה של ארגוני זכויות אדם לצבא.

   

  אחיו של ההרוג, אשרף אבו רחמה, שגם הוא מנהל תיק נגד המדינה - בעניין הירי עליו בעודו כפות - אמר ל-ynet כי הפלסטינים התרגלו שאין צדק במערכת המשפט והחקירה הישראלית: "הכל נועד להמשיך לתת כיסוי לחיילים כדי שיהרגו חפים מפשע. לא מבין איך אפשר לסגור תיק כזה.

   

  תיעוד הפציעה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "מאות עדים ראו את באסם אומר לחייל: 'תנצור את האש, תנצור את האש!' ובמקום זה, הוא סופג מטול שאמורים לירות משני קילומטר לתוך הגוף, מטווח של שישה מטרים - והצבא מחליט לסגור את התיק", הוסיף האח הכעוס. "זה בדיוק כמו שהוא מתמהמה בתיק שלי. הדיונים בו נדחים פעם אחר פעם במטרה להתיש אותנו ולגרום לתיק להישכח. אבל אנחנו לא מתכוונים לוותר, לא במקרה של באסם ולא במקרה שלי".

   

  אשרף ציין כי המשפחה מתכוונת להמשיך בהליכים המשפטיים בישראל: "אבל אם ההליכים האלה לא יחזירו לנו את זכויותינו, אנחנו נפנה לבית דין בינלאומי. לא יכול להיות שמאות חפים מפשע נהרגו ואף לא חייל אחד או שוטר נעצרו. אנחנו כבר התחלנו להכין את התגובה המשפטית שלנו".

   

  מצה"ל נמסר בתגובה: "המדובר בתיק מורכב,

   שעירב גורמים משפטיים גם בפרקליטות הצבאית וגם מחוץ לה, בשל העובדה ששוטרי מג"ב נטלו חלק באירוע. ממצאי התחקיר לא העלו חשד לביצוע עבירה פלילית, וגם לא העלו שהיה ירי בכינון ישיר, כפי שנטען. ההחלטה לסגור את התיק התקבלה לאחר בחינת כל הפרטים הרלוונטיים".

   

  באשר לטענותיה של המשפחה בדבר תיקו של אשרף, נמסר ש"כתב האישום שהוגש לבין הדין הצבאי המיוחד מצוי בשלביו הסופיים והינו תלוי ועומד". כתב האישום נגד המג"ד שהורה לירות ונגד החייל שירה לעבר אבו רחמה הוחמר, בעקבות התערבות יוצאת דופן של בג"ץ.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באסם אבו רחמה אחרי שנפגע
  צילום: לזר סמיאונוב
  אשרף אבו רחמה
  צילום: רועי תורג'מן
  מומלצים