שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כמעט גאווה ישראלית
  "לא הייתי מוכנה לחשיפה בתוכנית". דידי בן-עמי, המודחת מ"אמריקן איידול" והדבר הכי קרוב לנציגה ישראלית בעונה הנוכחית, מסכמת את דרכה בראיון ראשון לתקשורת הישראלית ומספרת על משפחתה שבארץ והחברה שנהרגה ושינתה את חייה

  הדחתה של דידי בן-עמי השבוע מ"אמריקן איידול" היתה ללא ספק המפתיעה מכולן, עד עתה. ההימורים בתקשורת בארצות הברית דיברו עליה כמי שצפויה להגיע למקום החמישי לפחות, ועד עתה הכל הלך לפי התוכנית. כמעט.

   

  לייסי בראון, שהודחה ראשונה דורגה במקום ה-12 בהימורים, פייג' מיילס ב-11 וטים אורבן, שהתמודד מול דידי בהדחה השבוע, דורג עשירי. אבל כטבען של תוכניות ריאליטי גם כאן ההפתעות הן חלק מהעונה, טים אורבן ממשיך לשבוע נוסף ודידי מצאה את עצמה בחוץ.

   

  צפו ב"Rhiannon", הביצוע האחרון של דידי בן-עמי ב"אמריקן איידול"

   

  אז בן-עמי, המתמודדת הקרובה ביותר לישראל בעונה הנוכחית, כבר לא. למי שפספס את הפרקים הקודמים נספר שדידי נולדה בשם ורד בן-עמי בניו-יורק לאמא מארי ולאבא מוטי. בהמשך עברה לנוקסווייל שבמדינת טנסי. יש לה שתי אחיות: אלינור הקטנה ממנה, ומאיה, הגדולה, המתגוררת בשדה בוקר.

   

  "אחותי עברה לישראל כדי לעשות תואר", היא מספרת ל-ynet בראיון ראשון לתקשורת הישראלית. "היא ממש הוקסמה מהתרבות ומהשפה ונשארה ללמוד עברית. יש לי משפחה גדולה מאוד בישראל, הרבה דודים. מי שנמצא איתי כאן בלוס אנג'לס מהמשפחה הוא למעשה רק אבא שלי".

   

  זה נכון שאת הכינוי דידי המציאה מאיה, אחותך?

   

  "כן, כשהיא היתה ממש קטנה היא לא היתה מסוגלת להגיד ורד, אז היא המציאה לי את הכינוי הזה, וזה נשאר"

   

  היא עברה לישראל ואת עזבת נוקסוויל לטובת לוס אנג'לס.

   

  "כן, רציתי להגשים את החלום שלי ולעסוק בבידור, להיות זמרת. עברתי בגיל 19 וזה לא היה קל. עברתי המון דירות, היו לי שותפים נוראיים, החלפתי עבודות. זה הגיע למצב שחייתי בתוך המכונית שלי ומילצרתי. שום דבר לא היה יציב עד לאחרונה".

   

  איך מתמודדים עם מצב כזה של חוסר יציבות?

   

  "האמת שדרך היצירה. לימדתי את עצמי לנגן על גיטרה. התחלתי לכתוב כל מיני דברים שהיו לי על הלב. להוציא דברים שלא הצלחתי להגיד לאנשים בפרצוף כי היה לי חשוב להיות נחמדה.

  ככה התחלתי לכתוב שירים, הכרתי אנשים, לקחתי שיעורי פיתוח קול. עבדתי קשה. מבחינתי, 'אמריקן איידול' זה בסך הכל עוד שלב בדרך, זו היתה דרך מצוינת להמשיך במה שאני עושה ולחשוף אנשים אליי ואל המוזיקה שלי".

   

  הכנת את עצמך לחשיפה כל כך גדולה?

   

  "לא ממש צפיתי בתוכנית לפני, אז לא ידעתי למה לצפות. אני לא חושבת שהייתי מוכנה לזה. בסך הכל עשיתי בתוכנית דברים שהיו חשובים לי והיה לי כיף. לא ציפיתי לעזוב עכשיו, אבל אני בסדר. התמודדתי עם זה. זה מצחיק, אבל זה נורא מזכיר לי את 'חווית לוס אנג'לס'. בועטים בך, ואתה חייב לאסוף את עצמך ולעלות בחזרה למעלה. זה לא משהו שלא התמודדתי איתו בעבר".

   

  יצרת קשר מיוחד עם מתמודדים אחרים?

   

  "שיבון היא בן אדם ממש מדהים. אני ממש אוהבת אותה. בפעם הראשונה שפגשתי אותה לא חשבתי שנהיה כאלה חברות טובות, וב'שבוע הוליווד' היא כבר היתה השותפה שלי לחדר. היא פשוט עצמה, לא אכפת לה מה אנשים חושבים וזה מה שאני מעריכה בה כל כך. גם קריסטל ככה. שתיהן מיוחדות ושונות. שיבון היום היא אחת החברות הכי טובות שלי, ואני חושבת שנהיה חברות עוד זמן רב. שתיהן יגיעו רחוק מאוד בתוכנית".

   

  קשה לעזוב את החברות, לפחות לבינתיים.

   

  "קשה מאוד לעזוב ולהשאיר את זה מאחור, אבל אני אראה אותן שוב בקרוב, אני בטוחה".

   

  שאלה גורלית

  לזכותם של אנשי הפקת התוכנית ייאמר שהם ניסו להציל את דידי באותו תרגיל שעשו לקריסטל באוורסוקס בתחילת העונה, כשדווח על החלפה בימי השידור בין הבנים לבנות בגלל שקריסטל הובהלה לבית החולים. המנחה ריאן סיקרסט שאל את דידי מדוע השיר שבחרה כל כך מרגש אותה, אבל זו סירבה לחלוק את הסיפור המרגש עם הקהל, מה שאולי התברר כטעות, שכן ידוע שהסיפורים הללו מסוגלים לגרום למהפכים בהצבעות.


  דידי באולפן "אמריקן איידול". "לא רציתי שישאלו למה אני שרה את השיר"

   

  "כל הסיטואציה הזאת היתה מביכה עבורי," היא משחזרת. "ניסיתי להעביר מסר דרך השיר ולא על ידי זה שמישהו שואל אותי למה אני שרה את זה. אני חושבת שזה היה די ברור לאנשים למה שרתי את זה, ואני לא חושבת שהיה מישהו שלא חווה את הרגש הזה. בכל מקרה לא רציתי לענות על השאלה הזאת".

   

  מה שסיקרסט ניסה להוציא מדידי, זה את הסיפור על החברה הטובה ביותר שלה, רבקה ג'וי-ליר. הן הכירו באוניברסיטה, ורבקה היתה זו שדחפה את דידי להיכנס לענייני המוזיקה. הן כתבו שירים ושרו יחד, עד ששבוע לפני חג המולד של 2005, ג'וי-ליר נהרגה בתאונת דרכים, ודידי שבורת הלב החליטה לעזוב הכל ולעבור ללוס אנג'לס. באחד הראיונות אמרה שבאותו יום היא הבינה שהחיים קצרים, וכל זמן שהיא לא עושה משהו כדי להגשים את החלום שלה - הוא בזבוז.

   

  סיפרת שבכית הרבה, וגם ראינו את זה בתוכנית.

   

  "בכי הוא תרפיה בשבילי, אני עושה את זה בעיקר כדי לשחרר. ב'איידול' הם שידרו תמיד את הקטעים שהייתי בסערת רגשות, אבל אני לא כל הזמן ככה! אני דווקא חושבת שהתמודדתי בצורה די חזקה לאורך כל הדרך, פשוט ברגעי השבירה איכשהו תמיד היתה לי מצלמה מול הפרצוף. וגם כל התהליך היה מלא רגש עבורי, כי זה משהו שתמיד רציתי לעשות."

   

  איך עבר עליך הלילה הראשון אחרי ההדחה? קשה לעכל?

   

  "קריסטל באה וישבה איתי כל הלילה, זה היה ממש נחמד. אני חייבת להגיד גם שזה קשה כשאתה מכיר אמן שאתה כל כך רוצה לעבוד איתו וכל כך מתחבר אליו, ואתה נמצא למעשה בתחרות נגדו. כשאנחנו שרות זאת לא תחרות, אנחנו פשוט מראות את מי שאנחנו לקהל, ולא מרגישות יריבות כי אנחנו שונות זו מזו. כל אחת מביאה משהו אחר".


  דידי בוכה בשלב האודישנים. "אני לא כל הזמן ככה!"

   

  למרות הרגישות והקושי שבלעזוב, דידי (כמו כל המודחים האחרים) משתדלת לשמור על אופטימיות ואומרת ש"כל דבר קורה מסיבה מסוימת".

  ההגעה שלה לנבחרת עשרת הגדולים בעונה משמעותית מאוד עבורה, בעיקר בגלל שהיא תקנה לה את הזכות לצאת עם שאר האיידולים לסיבוב ההופעות השנתי בקיץ הקרוב.

   

  "זה נחמד שלא אצטרך לעבוד כמלצרית בקיץ", היא צוחקת. "אני זוכה להתפרנס ממה שאני אוהבת. חוץ מזה המעריצים שתמכו בי בתוכנית מגיעים אלי עכשיו וזה מדהים. זו ברכה. אז באיזשהו מקום רווח לי, בתקווה שזה ישאר ככה כל החיים".

   

  אני משוכנע שהתחלת לחשוב על האלבום שלך. למה אנו צריכים לצפות?

   

  "אני זמרת וכותבת, ומאוד רוצה לעשות דברים בכיוון האינדי. אקוסטי, רגוע, עם נגיעות של ג'אז ומוזיקת נשמה. אני אשים את הלב שלי באלבום הזה, כמו בכל מה שאני עושה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כמעט גאווה ישראלית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים