שתף קטע נבחר

מת פלסטיני חולה שעוכב במחסום; צה"ל יחקור

האיש, בן 63, עוכב שעות ארוכות במחסום אל-חמרה מאחר שהיתה לו אזרחות צרפתית והבדיקה התמשכה. הוא התייבש ומת מדום לב. מדובר צה"ל נמסר: נערוך תחקיר עוד הלילה

האם שוב הביורוקרטיה עלתה בחיי אדם? פלסטיני מת אמש (שבת) כתוצאה מהתייבשות ומדום לב לאחר שהמתין במשך שעות ארוכות במחסום של צה"ל בצפון הגדה. בצה"ל יבדקו את נסיבות המקרה.

 

גורמי רפואה פלסטינים מסרו כי האיש, מוחמד עליאן (63) מהכפר אבו דעייף, מת מהתייבשות לאחר שהמתין שעה ארוכה במחסום אל-חמרה באזור טובאס.

 

עדי ראייה מסרו כי החיילים הקשו על עליאן, בעל אזרחות צרפתית שהיה בדרכו לירדן, לעבור במחסום, בטענה כי הוא נושא אזרחות זרה וכי הדבר טעון בדיקה. לטענת עדי הראייה, הוא מת מדום לב במהלך ההמתנה הארוכה.

 

עליאן סבל מסוכרת וכל פניותיו ופניות הממתינים בתור לאפשר את העברתו עלו בתוהו, מה שגרם בסופו של דבר לכך שהוא התייבש ומת מדום לב.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בעקבות תלונה שהתקבלה במנהלת התיאום והקישור ייערך תחקיר עוד הלילה על-ידי מפקד חטיבת הבקעה".

 

באחרונה מת סמיר אל-נדים, חולה לב פלסטיני בן 25 מרצועת עזה שהיה אמור להגיע לניתוח בשכם,

אך בשל הביורוקרטיה במנגנונים העוסקים בפינוי חולים מרצועת עזה לישראל ולגדה, הוא יצא באיחור ומת כעבור יום.

 

ד"ר יאסר אבו-צפיה סיפר ל-ynet כי אל-נדים הגיע לבית החולים במצב קשה מאוד שבו לא ניתן היה לנתחו. "הוא סבל מחום גבוה מאוד, דלקת חריפה בשני מסתמים בלב, אי ספיקת לב ומכשל כלייתי", אמר הרופא הפלסטיני. לדבריו, הסיבה העיקרית להידרדרות במצבו של אל-נדים, היא היעדר טיפול ראוי ברצועת עזה והעובדה שהועבר לטיפול בשכם באיחור רב.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים