שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השגריר אורן: אנו שומרים על חיי חיילים אמריקנים
  שגריר ישראל בוושינגטון אמר כי ההדרכה, הציוד והמודיעין שישראל מספקת לארה"ב מסייעים לשמור על חיי החיילים. על פיקוח הבנייה בירושלים אמר: "נתניהו הוא לא ראש עיר"

  שגריר ישראל בארה"ב, מייקל אורן, אמר היום (א') שהקשר בין ישראל לארה"ב מסייע לשמור על חיי חיילים אמריקנים. זאת, בזכות ההדרכה, הציוד והמודיעין שישראל מספקת לארה"ב. אורן אמר את הדברים בתגובה לציטוט משימוע של הגנרל דיוויד פטריוס בקונגרס האמריקני, שם דיבר על התחושות הקשות בעולם הערבי מהיחסים המיוחדים בין ארה"ב וישראל.

   

  בראיון לרשת CNN העלה השגריר אפשרות היפותטית. "נניח שישראל חס וחלילה לא היתה קיימת. האם מישהו מעלה בדעתו שקיצונים לא יצטרפו לאל-קאעידה וירצו להרוג אמריקנים? האם ארה"ב יותר בטוחה או פחות בטוחה בגלל הקשר שלה עם ישראל?". הוא השיב לשאלה הרטורית, כי "ארה"ב בטוחה בהרבה בזכות שיתוף הפעולה הישראלי-אמריקני".

   

  אורן דיבר על ההדרכה, המודיעין והציוד הישראלי המסייעים לחיילי ארה"ב במלחמה שלהם נגד הטרור האיסלאמי. הוא הזכיר שהגנרל פטריוס, מפקד הפיקוד המרכזי של ארה"ב החולש על מדינות המזרח התיכון ודרום אסיה, הבהיר לאחרונה את דבריו, וטען כי הם "הוצאו מהקשרם".

   

  "ראש הממשלה הוא לא ראש עיר"

  את יחסי ארה"ב-ישראל, הגדיר השגריר הישראלי בוושינגטון במילה אחת "מצוינים". הוא האשים את הפלסטינים שאינם מוכנים להגיע לשולחן המו"מ, ואמר כי "ראש הממשלה נתניהו הקפיא את הבנייה בשטחים לעשרה חודשים, דבר ששום ראש ממשלה לא עשה לפניו, ואנחנו ממתינים לפלסטינים. אנחנו מחויבים לשיחות שלום ולדון בהם על נושאי הליבה".

   

  לטענת השגריר, "כיום קיימים תנאים לשלום שלא היו קיימים בעבר.
  מנהיגים ערבים רואים באיראן את האיום האמיתי, לא בישראל. יש ממשלה בישראל המסוגלת לקבל את ההחלטות הקשות ויש את הנשיא אובמה שמחויב לתהליך". לגבי המחלוקת סביב הבנייה בירושלים, אמר אורן: "לכל יהודי וערבי יש זכות לבנות חוקית בירושלים כמו בכל עיר במדינה".

   

  הוא אף אמר כי בכל הנוגע לפיקוח על הבנייה, נתניהו לא יכול לדעת על כל מה שמתרחש. "גם נשיא ארה"ב אינו בקי בכל בנייה המבוצעת בוושינגטון", אמר אורן, "ראש הממשלה הוא לא ראש העיר. יש לו מדינה לנהל. הוא לא יודע על כל פרויקט בנייה בירושלים".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים