שתף קטע נבחר

בני 16 שדדו והפשיטו בליינים: "כמו בתפוז המכני"

באי המועדונים בדרום תל אביב יכולים לנשום לרווחה. המשטרה עצרה שני נערים שהודו בכמה מקרים שבהם שדדו מבלים באלימות קשה ובחסות החשיכה. הראסטות של אחד מהם הסגירו אותם, והם הסבירו: "רצינו לקנות אלכוהול"

אחרי חודשיים שבהם הטילו את אימתם על באי מתחם הבילוי בדרום תל אביב, מאמינים במשטרה כי הצליחו לשים את ידם על האחראים למקרי השוד והאלימות שם. הערב (יום ב') תבקש המשטרה להאריך את מעצרם של שני נערים בני 16 מלוד בחשד שבחסות החשכה, איימו בסכין על בליינים, הכו אותם באכזריות ושדדו מהם את כספם או את כרטיסי האשראי שלהם.

 

עד כה, הודו השניים בחקירתם בשישה מעשי שוד, והסבירו כי ביצעו אותם כי "רצו כסף לקנות אלכוהול". הפרשה נחשפה לאחר שאת אחד מקורבנותיהם לקחו השניים לכספומט - שם תועדו בשעת מעשה על-ידי מצלמות האבטחה.

 

הפרשה נחקרה בחודשים האחרונים על-ידי אנשי אגף המודיעין של מרחב יפתח, לאחר רצף תלונות שהגישו בליינים במשטרה שלפיהן נשדדו כשיצאו מאחד המועדונים באזור. צוות החקירה, בפיקודו של ראש מחלק פשעים שם, רב-פקד קומי ג'יבלי, החל בניסיונות להתחקות אחר החשודים.

 

מהעדויות שהצטברו הצטיירה תמונת מצב אלימה למדי של מה שחוו הקורבנות. "הם היו אורבים לבליינים שהיו יוצאים מהמועדונים, בדרך כלל לבד", סיפר רפ"ק ג'יבלי. "הם הובילו אותם באיומי סכין למקום חשוך, שם הפשיטו אותם מבגדיהם והכו אותם באכזריות של ממש. כבר הרבה זמן שלא נתקלתי באלימות כל כך חריפה מצד שודדים, ממש כמו בתפוז המכני" .

 

ג'יבלי תיאר כי "את העדויות מסרו הקורבנות ממש אחרי האירועים. הם הגיעו לתחנה מפוחדים, ואפשר היה להבין בקלות בטראומה שעברה עליהם". לאחר קבלת תמונת החשודים ממצלמות האבטחה בכספומט, שהצליחה לקלוט את ה"ראסטות" בראשו של אחד מהם, הועברה החקירה למישור המודיעיני - עד למעצרם היום של החשודים. הם הסבירו כי ביצעו את המעשים כדי לרכוש משקאות משכרים ו"כדי שיהיה לנו כסף לחזור הביתה במונית".

 

עם זאת, מעריכים במשטרה כי השניים לא ביצעו את המעשים לבדם, ומאמינים כי בקרוב יצליחו לשים את ידם על שותפים נוספים שעמם פעלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באיומי סכין, בחושך (אילוסטרציה)
צילום: index open
מומלצים