שתף קטע נבחר

האם מיקרוסופט הונתה ועדת התקינה למסמכים?

מיקרוסופט הודיעה כי התמיכה בפורמט Office Open, אותו דחפה כתקן למסמכים, תהא רק בגירסת אופיס הבאה - כלומר לפחות בעוד 3 שנים. הצעד זוכה לביקורת קשה מצד הוועדה שאישרה אותו

אתמול (ג') הודיעה מיקרוסופט כי תמיכה בתקן Office-Open-XML הנוקשה, תהיה רק בגירסה הבאה של אופיס - כלומר רק בעוד שלוש שנים, כך מדווח The Register  הבריטי.

 

תקן OOXML, המכונה גם תקן ISO/IEC 29500, אושר ב-2008 על ידי ועדת תקינה של ISO - לאחר שהתחרה מולו התקן הפתוח ODF, שמשמעותו Open Document Format. מיקרוסופט זכתה אז בהצבעה, והתקן שהיא תומכת בו הפך לתקן מחייב.

 

יחד עם זאת, מיקרוסופט הטמיעה בגירסה הקרובה של אופיס (Office 2010) לא את התקן שאושר - אלא תקן מעבר, מחמיר פחות, ובכך בעצם לא עמדה בהתחייבותה לתמוך בתקן שהיא עצמה קידמה. מיקרוסופט טוענת כי הדבר נעשה בכוונה לאפשר ללקוחותיה ושותפיה להסתגל למעבר, זאת בניגוד להתבטאויות של בכירים בחברה בשנים עברו.

 

"החלטנו לתת עדיפות לתאימות ותאימות פעולה עם הטמעות קיימות", כתב בבלוג שלו דאג מאיו, ראש צוות התאימות. עוד הבטיח שכאשר התקן יוטמע במלואו, כל אחד יוכל לקרוא ולכתוב מסמכים בפורמט של מיקרוסופט.

 

"גינוי מקיר לקיר"

אך יושב ראש הוועדה שאישרה בזמנו את התקן אלכס בראון, זועם. היו"ר מסביר כי התקן ה"מרוכך" שייושם בגירסה הקרובה של אופיס, הוצע לוועדה ב-2007 - ונדחה. התקן נוסח מחדש לפני שהוגש שוב וזכה לאישור ב-2008.

 

"אם מיקרוסופט תשיק את אופיס 2010 כך שיטפל רק בתקן המעבר של ISO/IEC 29500, היא צריכה לצפות לגינוי מקיר אל קיר על שבירת האמון עם ועדת התקינה הבינלאומית. זהו לא התקן שאושר בידי הוועדה, זהו התקן שנדחה", כתב בראון בבלוג שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיקרוסופט דוחה את התקן שדחפה בעצמה
מומלצים