שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפרקליטות מערערת: מאסר בפועל לד"ר פיגר
  שישה חודשי עבודות שירות נגזרו על הרופא, שהורשע בקבלת שוחד ועושק חולים. הפרקליטות טוענת כי מדובר בעבירות חמורות ולכן יש לשלוח אותו לכלא

  הפרקליטות דורשת לגזור עונש מאסר בפועל על ד"ר אריה פיגר, רופא בכיר בבית החולים איכילוב שהורשע בשורת עבירות של קבלת שוחד ועושק חולים ונידון לשישה חודשים עבודות שירות. כך עולה מערעור שהגישה הפרקליטות בסוף השבוע לבית המשפט המחוזי בתל-אביב.

   

  ד"ר פיגר, למרות הכרעת דין קשה מאוד בעניינו, נידון על-ידי השופטת רחל גרינברג בבית

  המשפט השלום בתל-אביב, לעבודות שירות. כעת הפרקליטות מבקשת לעכב את ביצוע עבודות השרות, כדי לאפשר לה להציג את טענותיה בבית המשפט המחוזי, שם היא מבקשת שוב כי פיגר, בעקבות העבירות החמורות בהן הורשע, ירצה עונש של מאסר בפועל.

   

  בערעור כתבה עורכת הדין ברכה פלוס, מפרקליטות מחוז תל-אביב, כי "עמדת התביעה היא כי רופא בעמדה כה בכירה, אשר חטא וחזר וחטא כשיטה בלקיחת כספים במשך תקופה ממושכת מחולי סרטן סופניים שהיו נתונים לטיפולו, והשחיר את שמה של הרפואה בישראל, בסטייתו מהשורה - ראוי לעונש חמור".

   

  "העונש צריך לתת ביטוי לסלידה ולשאט הנפש שחברה מתוקנת רוחשת כלפי רופאים שנוהגים בצורה כה מחפירה בחולים,

  תוך רמיסת החובות והעקרונות הבסיסיים שהם נטלו על עצמם מכוח שבועת הרופא", הוסיפה נציגת הפרקליטות.

   

  לגבי העונש, טוענת עו"ד פלוס כי בכך שבית המשפט השית על פיגר עונש קל של עבודות שירות - הוא מתעלם לחלוטין משיקולי ההרתעה שצריכים לעמוד לנגד עיני בית המשפט בעת גזר הדין. "וזאת בשים לב במיוחד לנפיצותן של עבירות אלה. ענישה כה מקלה אינה יכולה לתרום את תרומתה לנגע השחיתות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים