שתף קטע נבחר

הסנגור: העילה להמשך מעצר מסר - אנשים בחו"ל

ביהמ"ש דחה את ערעור מקורבו של אולמרט על המשך החזקתו במעצר, למרות טענות בא כוחו, שאף התריע ש"אותם אנשים" עלולים לא לשוב לישראל. נציג המשטרה: גם היום יש התפתחויות בחקירה. השופט: מסמכים מבססים את החשדות

גם אחרי הפעם הרביעית שהוא מובא לפני שופט - עו"ד אורי מסר, מקורבו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, נשאר במעצר. כך קבע הערב (יום ב') השופט אברהם טל בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה, שדחה את ערעורו של מסר על החלטת בית משפט השלום בעיר אתמול, להותירו במעצר לחמישה ימים נוספים. סנגורו טען בהתרסה כי לא ייתכן שמרשו נותר במעצר - "בגלל אנשים שלא נמצאים בארץ".

 

עו"ד מסר חשוד שתיווך במתן שוחד בפרשת הולילנד, אך בא כוחו,

עו"ד שמעון דולן, טען כי אין שום הצדקה להחזקתו במעצר, והוסיף כי מעצרו של אדם, לפני עדות שהוא אמור למסור במשפט אולמרט, הוא "תקדים חמור מאוד ומסוכן".

 

עוד הוסיף עו"ד דולן, כי בדרך כלל, עדי תביעה צריכים לחשוש מגורמים אחרים, כשהוא מכוון לעבריינים - אך הפעם נגד העד מסר פועלת דווקא המדינה.

 

נציג המשטרה בדיון, רב פקד צחי חבקין, הציג בפני בית המשפט התפתחויות נוספות בפרשה, שצו עדיין מונע את פרסומם של רבים מפרטיה, וטען כי "יש התפתחויות חדשות גם היום - שמחייבות את הישארותו במעצר".

 

"עדיף שהמשטרה תתכנן טוב את החקירה"

"אולי היה עדיף שהמשטרה תתכנן טוב את החקירה שלה", טען מנגד עו"ד דולן,

"כי לא ייתכן שאנשים אחרים שלא נמצאים בארץ - הם עילה למעצר. יכול מאוד להיות גם שהמשך השהות של אותם אנשים תתארך - גם אז הם יחזיקו אותו במעצר?". הוא כיוון בדבריו לאישיות בכירה ששמה נקשר בפרשה. פרטיה של אותה אישיות טרם הותרו לפרסום.

 

השופט טל  קיבל את עמדת המשטרה, ודחה את הערעור על הארכת המעצר. "יש במסמכים שהתקבלו במהלך חקירתו של העורר כדי לבסס נוספות

את החשדות נגדו", קבע השופט. "אינני מקל ראש כלל ועיקר בנזק שגורם המעצר לעורר, לנוכח גילו, מעמדו והיותו עצור בפעם הראשונה - אך לאחר שעיינתי במסמכים שהוצגו בפני ובפרוטוקול בדיון בבית משפט השלום - אין מנוס מהארכת מעצרו לתקופה המבוקשת".

 

אתמול עוד שקלה המשטרה לשחרר את מסר למעצר בית בן עשרה ימים, אבל התנהלות מוזרה שלו בתום חקירה - הוא נראה משרבט דברים על דף נייר - הובילה את החוקרים לדרוש את הארכת מעצרו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד מסר, אתמול. נותר במעצר
צילום: אבי מועלם
מומלצים