שתף קטע נבחר

המשרד לביטחון פנים: רק 2 זונות באו מאוקראינה

על רקע העימות המתמשך עם ש"ס בנושא הוויזות, הוצגו נתונים שנתיים לפיהם מתוך 16 נשים שהוברחו לישראל לעסוק בזנות, רק שתיים היו מאוקראינה ואף אחת לא מרוסיה. השר ישי החרים

אף לא אשה מרוסיה נעצרה בשנה שעבר בחשד לעבודה בזנות, ושתי נשים מאוקראינה - העוסקות במקצוע העתיק בעולם - נעצרו בישראל השנה. כך דיווח היום (ג') נציג המשרד לביטחון פנים, בדיון של ועדת שרים מיוחדת, לקראת אישור הסכם הוויזות עם אוקראינה.

 

המשרד לביטחון פנים סיפק יחד עם המשטרה נתונים מרגיעים לכאורה, על החשש מפשיעה חמורה מאוקראינה. על פי הדיווח שנמסר, נמצאו

 רק שתי נשים אוקראיניות, מתוך 16 נשים שהוברחו לישראל לעסוק בזנות. עוד מסר נציג המשרד לביטחון פנים, שמההסכם הדומה עם רוסיה ניתן ללמוד שאין עלייה בפשיעה החמורה.

 

בנושא הפרוצות שמגיעות מרוסיה, דיווח השר לביטחון פנים על כך שבשנה שעברה לא נעצרה אף לא אשה אחת יוצאת רוסיה, למרות הסכם הסרת הוויזות הפעיל בין המדינות.

 

לדיון היום הגיע שר החוץ, אביגדור ליברמן, יחד עם האחראי על אירו-אסיה במשרד החוץ, יעקב לבנה. השניים דיווחו על התקדמות משמעותית במגעים מול אוקראינה ועל כך שיש כבר טיוטה להסכם. לדבריהם, טיוטה זו תוצג בתוך שבועיים-שלושה לאישור ועדת השרים.

 

לדברי השר אהרונוביץ', הוא החל במהלך לפני שלוש שנים כשר התיירות. "כולם התנגדו פה אחד. לאחר מספר ישיבות ומסד נתונים שהראה שאין כל כך הוכחות לפחדים מכניסה המונית של זנות עקב ביטול ויזות, התוצאות החלו לדבר בעד עצמן.

 

"מספר התיירים מרוסיה כמעט והוכפל כפול חמש ועמד בשנה האחרונה על כ-400 אלף", הוסיף. "מהלך כמו שהיה עם רוסיה, צריך להמשיך. עם תוצאות כאלה, קשה להתווכח. גםמשרד המשפטים אמר שיש התקדמות כבירה במאבק סחר נשים ולכן אין חשש שהסכם עם אוקריאנה יפגע בנושא זה".

 

ישי ביקש לדחות את הישיבה - ולא נענה

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, אמר בדיון שבביקורו באוקראינה לפני שבועות אחדים, זמן קצר לאחר החלפת הממשלה שם, הציגה הממשלה האוקראינית את ההסכם עם ישראל כאחד היעדים המרכזיים שלה.

 

שר הפנים אלי ישי החרים את הדיון של ועדת השרים, שבראשה

 עומד שר המשפטים יעקב נאמן. שר הפנים מתנגד בחריפות למתן האשרות לאוקראינה, בתואנה כי הדבר יגביר את תופעות הפשיעה החמורה והזנות.

 

יועץ התקשורת של שר הפנים ויו"ר ש"ס, רועי לחמנוביץ', מסר בתגובה על היעדרותו של השר: "השר ביקש לדחות את הישיבה, לאור העובדה שמנכ"ל רשות ההגירה אמנון בן עמי נמצא במצעד החיים בפולין. משום מה היה מי שהתעקש לקיים את הישיבה במועד הזה. על רקע זה לא מצא השר לנכון להיות נוכח בה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. לא הגיע
צילום: גיל יוחנן
ליברמן. התקדמות משמעותית
צילום: אריאל ירוזולימסקי
מומלצים