שתף קטע נבחר

השופט על פרשת הולילנד: שוחד החודר לשלטון

בית משפט השלום בראשון-לציון מאריך בזה אחר זה את מעצר החשודים בשוחד. השופט אמר כי "בפרשה זו יש חומרה יתרה משום נסיבותיה והמעורבים בה". הוא דחה את הטענה כאילו הוארך המעצר משום שאהוד אולמרט בחו"ל

פרשת הולילנד, שהוגדרה כפרשת השוחד גדולה בתולדות המדינה, מתגלגלת שוב לבית המשפט, כאשר המשטרה מבקשת להאריך את מעצרם של חמישה מבין ששת החשודים. סגן נשיא בית משפט השלום בראשון-לציון, אברהם היימן, אמר הערב (יום ג') כי "מדובר בפרשת שוחד מהחמורות שהיו במדינה, שוחד החודר לתוך רשויות שלטון, חומרה יתרה יש בפרשה זו משום נסיבותיה והמעורבים בה".

 

נציגת המשטרה, רב-פקד ענת גלוטמן, אמרה בדיון בהארכת מעצרו של אביגדור קלנר כי "רק חלק מהמעורבים עצורים. החשד לתיאום גרסאות ושיבוש חקירה הולך ומתחזק". 

 

פרשת הולילנד - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

מעצרו של איש העסקים הלל צ'רני הוארך לבקשת המשטרה בתשעה ימים. בהחלטתו קבע השופט היימן: "קיימת תשתית ראייתית כבדת משקל, שקושרת את החשוד, שהוא בעל האינטרס הגדול ביותר בפרשת השחיתות הגדולה". עוד כתב השופט: "ככל שמדובר בשחיתות ציבורית ושליחת גרורות ממאירות, אני סבור שיש לתת למשטרה לבצע את החקירה ללא חשש שמישהו ישבש אותה". השופט קבע כי על המשטרה לחקור את החשוד גם בימי מנוחה וחג.

 

גם מעצרו של אליהו חסון הוארך בתשעה ימים. השופט קיבל במלואה גם את בקשת המשטרה והאריך ב-10 ימים את מעצרו של מאיר רבין. במהלך הדיון טען רב פקד אסף ולפיש כי יש יותר ויותר ראיות ככל שמתקדמת החקירה, או בשפתו הציורית משהו: "אמות הסיפין נעות והבית התמלא עשן". עורכי דינו של רבין ניסו לטעון כי ייתכן שמרשם נעצר בין היתר על מנת לחכות עד ש"אותה דמות בכירה" תשוב מחו"ל. על כך השיב השופט כי אין בכך ממש, וכי הוא לא נעצר משום שאהוד אולמרט בחו"ל.  


"שליחת גרורות ממאירות". נציגי המשטרה בדיון (צילום: עופר עמרם)

 

השופט האריך בתשעה ימים גם את מעצרו של אביגדור קלנר, מנכ"ל חברת פולאר, שרכשה את הקרקע עליה הוקם פרויקט הולילנד. השופט היימן אמר בדיון על מעצר קלנר כי "חומר החקירה כולל רצף של מעשים, ומבלי שאפרטן מצביעים על כך שקיים סיכון רב ביותר, שהחשוד ישבש החקירה. לא אפרט אם החשש לשיבוש הליכי משפט מתקשר לחשודים אחרים שנחקרו בפרשה זו, שנעצרו בפרשה זו או חשודים אחרים שלא נעשה עמם כך. אני קובע שקמה ומתקיימת עילת מעצר של החשש לשיבוש הליכי משפט ועילה זו אף מתחזקת עם התפתחות החקירה, והחקירה התפתחה".

 

סניגורו של קלנר, עורך הדין איתן מעוז, התייחס לטענה על חשש לתיאום גרסאות: "מעצרם של החשודים האחרים הוארך, ברור שמדובר בחשודים שלא אותרו ולא נעצרו". בימים האחרונים, עם התקדמות החקירה, הצליחו החוקרים לאסוף ראיות חדשות שהביאו להתפתחות בחקירה. בקשת הארכת המעצר החדשה והחריגה מעידה על כך שהמשטרה בטוחה שיש לה חומר חדש ומשמעותי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמות הסיפין נעות. מאיר רבין
צילום: עופר עמרם
תשתית ראייתית כבדה. הלל צ'רני
צילום: עופר עמרם
מומלצים