שתף קטע נבחר

תא"ל פארס סירב להישפט: רוצה קצין בכיר

הקצין הבכיר הגיע ללשכתו של ראש אגף הטכנולוגיה בצה"ל, שם ביקש לעמוד לדין לפני קצין בכיר יותר על הדיווח החלקי שמסר באשר לתאונה שביצעה אשתו ברכב צבאי. "לא התייחסו לגרסה שלו, לכן הוא קיבל את ההחלטה", הסביר פרקליטו

פרשת תת-אלוף עימאד פארס מסרבת לגווע. מפקד אוגדת הגליל לשעבר סירב הערב (יום ג') להישפט במסגרת הליך משמעתי לפני ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, האלוף דני ביטון, על רקע הפרשה שבה אפשר לאשתו לנהוג ברכבו הצבאי ולא דיווח כנדרש על התאונה הקלה שעברה.

 

בשעות הערב הגיע פארס לבסיס הקריה שבתל-אביב ונכנס ללשכתו של האלוף ביטון. על-פי ההנחיות, נשאל האם יהיה מוכן להישפט במקום או לבחור לעמוד לדין לפני קצין אחר. בהתאם לזכויותיו, השיב פארס כי יעדיף להישפט לפני דרג בכיר יותר.

 

פארס קיבל את ההחלטה מחשש שהאלוף ביטון גיבש נגדו דעה מוצקה כבר בתחילת הפרשה, בהתאם שקיבל את חוות דעתו של סגן הפרקליט הצבאי הראשי. "כבר לפני מספר שבועות פנינו לפרקליט הצבאי הראשי בבקשה כי לא האלוף ביטון יהיה זה שיבצע את ההליך המשמעתי. חשבנו כי ראוי שקצין בכיר אחר יבצע את ההליך, ויראה לצד אותה חוות דעת גם את גרסתו של פארס. הפרקליט לא התייחס לסוגיה, ולכן קיבל מרשי את ההחלטה", הסביר ל-ynet עו"ד אבי עמירם, אחד מפרקליטיו של פארס.

 

רק לאחרונה שטחו סנגוריו של תא"ל פארס את טענותיהם באשר לחוות דעתו של סגן הפרקליט הצבאי לפני היועץ המשפטי לממשלה, אך זה השיב כי הוא מתייצב מאחורי דבריו. בעקבות המהלך הערב, צפוי פארס לעמוד לדין כבר בתקופה הקרובה לפני סגן הרמטכ"ל, האלוף בני גנץ, ואחר כך יקבע הרמטכ"ל את הצעדים הפיקודיים שינקוט באשר להמשך שירותו בצה"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אוחיון
עימאד פארס. אמר "לא" לאלוף ביטון
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים