שתף קטע נבחר

פרס לקושנר: יהיה סוף טוב למו"מ - כמו בהוליווד

בפגישה ידידותית עם שר החוץ הצרפתי הדגיש הנשיא פרס את תפקידה החשוב של צרפת בתהליך השלום ואמר: "ההנהגה הישראלית מסכימה לפתרון של שתי מדינות"

נשיא המדינה, שמעון פרס, נועד הערב (יום ד') בפריז עם שר החוץ הצרפתי, ברנאר קושנר, ושוחח איתו על קידום תהליך השלום עם הפלסטינים. הנשיא פרס אמר לקושנר כי הגיע לצרפת על-מנת לרתום אותה למאמצי השלום, והבטיח כי כל צמרת ההנהגה הישראלית מסכימה שפתרון של שתי מדינות לשני עמים הוא הפתרון הנכון.

 

שר החוץ הצרפתי התעמק במחלוקת סביב הבנייה הישראלית במזרח ירושלים, והנשיא אמר ש"אין לקבוע את תוצאות המשא ומתן לפני שהוא התחיל". הוא אף ביקש לדמות את תהליך השלום לסרט אמריקני, והתבדח: "גם בהוליווד לא מספרים את הסוף הטוב לפני סוף הסרט".

 

פרס אמר שבארבעים השנים האחרונות, ישראל הגיעה לשלום עם כמה משכנותיה והמסקנה המתבקשת היא שאין אפשרות אחרת מלבד לנסות פעם אחר פעם. פרס אמר ששלום בין ישראל לפלסטינים ייטיב עם דור העתיד בקרב הישראלים והפלסטינים כאחד.

 

הפגישה בין פרס לקושנר נמשכה יותר מ-40 דקות ואחר כך המשיכו לשוחח עוד כ-20 דקות בארבע עיניים. שני האישים מכירים מזה זמן רב והפגישה התנהלה באווירה ידידותית מאוד. קושנר החמיא לפרס על פועלו, ואמר לו: "אתה המופת שלי לשלום. ממך למדתי את השיעורים החשובים בדיפלומטיה". מחר בצהריים, יסעד פרס עם הנשיא ניקולא סרקוזי בארמון האליזה.

 

אתמול נועד פרס עם ראש ממשלת צרפת, פרנסואה פיון, והתייחס להעברת טילי הסקאד מדמשק לחיזבאללה. הוא אמר לו כי "סוריה משחקת משחק כפול - מצד אחד היא מדברת שלום ומצד שני מעבירה טילי סקאד מדוייקים לחיזבאללה כדי לאיים על ישראל".

 

ראש הממשלה הצרפתי הוסיף כי צרפת נכונה להשתתף בפרויקטים כלכליים גדולים באזור ולשתף פעולה יחד עם סוריה, ירדן והפלסטינים: "שבתי מדמשק ועמאן ואני יכול לומר לך כי הפערים בין הצדדים אינם גדולים מכדי לחדש את התהליך ולשוב לשולחן הדיונים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס וקושנר. השלום חשוב
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים