שתף קטע נבחר

ממחלק עיתונים לסגן ראש עיר: מיהו אלי שמחיוף?

האיש שהפך למטאור בתוך ש"ס, נעצר במסגרת חקירת פרשת הולילנד. הוא שימש דירקטור בחברת בת של אפריקה-ישראל, אבל לא דיווח על כך לעירייה. בזמן שבוצעו לכאורה העבירות בפרויקט הוא היה יו"ר ועדת הכספים בעירייה

מי אתה אלי שמחיוף - חבר מועצת העיר ירושלים, שנעצר בפרשת הולילנד? האיש שהחל את דרכו כמחלק עיתונים, הפך תוך שנים למטאור בש"ס ולמקורבו של הרב עובדיה יוסף, מוצא את עצמו בימים אלה במרכזה של הפרשה בה מעורב גם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט. שמחיוף, המכהן כדירקטור בחברת בת של הפרוייקט, משמש כיום כיו"ר סיעת ש"ס בירושלים והוא מונה לאחרונה למנכ"ל המועצה המקומית תל-ציון, שבמטה בנימין. כיום מועמד איש ש"ס גם לתפקיד ראש מועצת בתי העלמין בירושלים. אגב, בזמנו החופשי הוא עוסק בהשלמת בגרויות.

 

את דרכו לצמרת החל שמחיוף בעבודתו כמחלק עיתונים חרדיים בירושלים, משם הפך למשגיח כשרות בעיר. קשריו עם השר לשעבר אריה דרעי הובילו אותו לתפקיד מנכ"ל ביטאון ש"ס "יום ליום", כמה שנים אחר-כך נבחר למועצת העיר ירושלים. שמחיוף כיהן כיו"ר ועדת הכספים בעירייה, בזמן שבככל הנראה בו בוצעו העבירות לכאורה.

 

שמחיוף ידוע בעירייה כדמות צבעונית, שאינה בוחלת במילים ואמצעים. שמו נקשר בעבר למספר פרשיות שנויות במחלוקת. האחרונה מביניהן היא "חוק הג'ובים", שנועדה להבטיח מינוי שני סגני ערים נוספים בעיריית ירושלים, זאת בנוסף לחמישה המכהנים בתפקיד ומרוויחים יותר מ-30 אלף שקלים מדי חודש. הראשונה בתור לקבל הסגן הנוסף היתה סיעת ש"ס בעירייה, והמועמד לתפקיד היה לא אחר מאלי שמחיוף.

 

דירקטור בדניה סיבוס

שמחיוף כיהן כדירקטור בחברת דניה סיבוס, חברת בת של אפריקה-ישראל החל משנת 2006, אבל הוא לא עדכן את אנשי העירייה, בזמן שהוא כיהן כחבר בוועדת הכספים והוועדה המקומית לתכנון ובנייה. הגורמים המשפטיים קבלו לניגוד עניינים בשל כך. סיפור נוסף שהתסיס את העירייה שנקשר לשמחיוף, הוא מעורבותו לכאורה בנסיון להעביר תקציבים לבית הספר "דרכי רחל" ולנסיון להפוך אותו לבית ספר עירוני, מבלי לעדכן שבתו לומדת שם.

 

מי שכיהן כסגן ראש עיריית ירושלים בקדנציה הקודמת, היה גם האחראי והיוזם לאירועי "ועתה כתבו לכם" - אירוע תורני של סיעת ש"ס במעמדו של הרב עובדיה יוסף. עלותם הגבוהה של האירועים, שהתקיימו שלוש פעמים, מומנו על-ידי עיריית ירושלים ומשלם המסים, זאת על אף שקיים תקציב מיוחד בעירייה ל"תרבות תורנית", שאמור לשאת בהוצאות מעין אלה.

 

אחד הוויכוחים הזכורים במועצת העירייה בכיכר ספרא, הוא בין שמחיוף, הנודע כמתנגד חריף למצעדי הגאווה בעיר, לחבר המועצה הגאה, סער נתנאל, במהלכו הטיח שמחיוף ברעהו כי הוא "קוקסינל", וייעץ לו לחזור בחזרה לארון. הדבר הוביל לתלונה מצד נתנאל לפרקליטות המדינה, שזיכתה את שמחיוף במכתב נזיפה מהמשנה לפרקליט עו"ד שי ניצן, בו הוא קבע כי הדברים שאמר הם על סף הטרדה מינית, וכי התבטאויות דומות בעתיד יובילו לנקיטת אמצעים משפטיים כנגדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמחיוף. הדרך לצמרת
צילום: שלומי כהן
מומלצים