שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שליט במכתב למשעל: גלה מנהיגות וסגור עסקה
  לרגל "יום האסיר" הפלסטיני, שלח נועם שליט מכתב לראש הלשכה המדינית של חמאס, בו הוא קורא לו "להתעלות מעל לשיקולים פוליטיים" ולשחרר את בנו גלעד תמורת 1,000 אסירים, על פי ההצעה הגרמנית

  נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, שלח היום (יום ה') מכתב לראש הלשכה המדינית של חמאס היושב בדמשק, חאלד משעל, ובו הוא קורא לו להיעתר להצעה שהגיש המתווך הגרמני, ולסכם על שחרורם של כ-1,000 אסירים תמורת גלעד - הצעה שחמאס סירב לה בדצמבר האחרון. בין היתר, הוא מזכיר כי השלמת העסקה תקל גם על סבלם של תושבי עזה הנצורים מאז החטיפה. שליט שלח את המכתב למשעל לרגל "יום האסיר הפלסטיני", שיצוין בשבת בשטחים.

   

   

  "לפני מספר חודשים הניח המתווך הגרמני שנשלח מטעם ממשלת גרמניה וקנצלרית גרמניה הנכבדה, הגב' אנגלה מרקל, הצעת עסקה לחילופי שבויים, שאמורה לשים קץ לסבלם של מאות אלפי אזרחים פלסטינים", כותב שליט במכתב. "הצעה זו אושרה על-ידי ממשלת ישראל, ובמסגרתה ישוחררו אלף אסירים פלסטינים תמורת גלעד שליט בני. מתוכם, 450 אסירים שכל שמותיהם ניתנו על-ידי הנהגת החמאס. בנוסף, ברור לכולם שסיום העסקה יגרום מיידית לשחרור האוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה מההגבלות הקשות על תנועת הסחורות מרצועת עזה ואליה, ומהסבל שבו נתונה אוכלוסיה זו כבר מספר שנים, כתוצאה ישירה מאחזקתו של גלעד בני בשבי כבר ארבע שנים".

   

  לדבריו, מניעת שחרור האסירים, על פי "העסקה הנדיבה", כדבריו, "כמוה, לא פחות כעונש מאסר שני על אותם אסירים המיועדים לשחרור ועל בני משפחותיהם".

   

  עוד כותב שליט כי החזקתו של גלעד בתנאים הנוכחיים, כקלף מיקוח וללא זכויות אדם בסיסיות, היא הפרה בוטה של החוק הבינלאומי: "עלי להזכירך שוועדת גולדסטון שהוכרה על ידכם ואף עודדתם את עבודתה, קבעה לאחרונה חד משמעית שגלעד חייב להיות משוחרר, ועד אז יש להעניק לו את זכויות האדם האלמנטריות שלו. בנוסף לכך, גם הפרלמנט האירופי, בהחלטה חסרת תקדים מיום ה-11 במרס, קבע חד משמעית וברוב של כל המפלגות בפרלמנט שיש לשחרר את גלעד לאלתר ולאפשר לו את זכויותיו כמתחייב מהחוק והאמנות הבינלאומיות.

  אני קורא לך בזה לא להתעלם מהחלטה זו הפרלמנט האירופי, המייצג מעל לחצי מיליארד תושבי אירופה".

   

  בסיום מכתבו, קורא שליט למשעל, "להתעלות מעל כל אינטרס פוליטי של תנועת החמאס שבהנהגתך, ולמען האינטרסים של האסירים הפלסטינים ורווחתו של העם הפלסטיני בכללו, לגלות מנהיגות, לכנס את הנהגת החמאס ולאשר ללא דיחוי את ההצעה הגרמנית הנדיבה המונחת על שולחנך".

   

  המכתב נשלח למשרדי הארגון בדמשק, בדואר אלקטרוני ובפקס.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "עונש שני לאסירים". נועם שליט
  צילום: גיל יוחנן
  חאלד משעל
  צילום: AP
  מומלצים