שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פקקי ענק בגלל תרגיל: "דקות הפכו לשעות"

  המשטרה שמרה את התוכנית בסוד, ואלפי נהגים נתקעו בגלל תרגיל המדמה השתלטות מחבלים. נהגים זעמו: "הלכו התכנונים". אחד סיפר: "אי אפשר לשבת עם חלון פתוח, בגלל הצפירות". אפילו השוטרים שהוקפצו לתרגיל - נתקעו בפקקים. אחה"צ הוסרו המחסומים, ולטענת המשטרה - העומס כעת רגיל

  מדינה שלמה נתקעה בפקק, בזמן שהמשטרה מתרגלת פיגוע. לפנות ערב (יום ה'), החלו הכבישים ברחבי הארץ להיפתח אט-אט, לאחר שעות ארוכות של פקקי תנועה עצומים, בגלל התרגיל המשטרתי רחב ההיקף. במשטרה הבהירו כי החל משעות אחר-הצהריים אין יותר מחסומים משטרתיים בכבישים, ומסבירים כי עומסי התנועה בשעות אלו, בעיקר באזור תל-אביב, אופייניים לשעה זו וליום חמישי בפרט.

   

  אבל כל זה לא ינחם את מאות אלפי הנהגים שנתקעו שעות ארוכות בכבישים, משעות הצהריים, בשעה שהיא גם כך העמוסה ביותר בשבוע. גיל, שעשה את דרכו לעבודה מנתניה לתל אביב במשך כשעה, נתקע ממושכות בדרך נמיר. בשיחה עם ynet אמר, כי "זה , זה הורס לי תכנונים. אני מאחר לעבודה וזה אומר שאני אתעכב בעבודה לפחות עד שעות הלילה המאוחרות".

   

  הפקק של המדינה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  גיל לא היה מודע לעצם התרגיל המשטרתי המפתיע. "מאחר שמדובר בהפתעה, אני מקווה מאוד שיש סיבה שהוא נשמר בסוד מהנהגים, ושתוצאות ולקחי התרגיל שיופקו ממנו יהיו שווים את הטרחה שהם גורמים פה לכל הנהגים".

   

  גם ג'ו חביב, שצילם את הפקק בנתיבי איילון ובאזור הבורסה, סיפר על חוויותיו: "לחזור מפגישה בראשון-לציון אל מתחם הבורסה ברמת גן ולגלות שהמשטרה הכינה לך הפתעה בדמות עיכוב בלתי ייאמן, זו לא חוויה מומלצת. הגעתי מראשון לבורסה בתוך שעה על איילון דרום. מה שבדרך כלל לוקח לי בשעה הזאת רבע שעה, עשרים דקות. זה לא ייאמן".

   

  "אחרי עיכוב של כשלושת-רבעי שעה, גיליתי שכל הכניסות למתחם הבורסה פקוקות, והנהגים נאבקים על הזכות להיחלץ מרמזור לרמזור ומפקק לפקק - וכדרכו הבלתי חיננית של הנהג הישראלי, זה מלווה בצפירות מחרישות אוזניים, עד לרגע זה. הישיבה במשרד עם חלונות פתוחים פשוט בלתי אפשרית בשל רעש הצפירות. הנסיעה הכי מהירה בדרך הזו היא בין הרכבים בחנייה. פשוט סיוט".

   

  צילום: ג'ו חביב

   

  יאיר יצא בארבע מצפון אבן גבירול למרכז תל-אביב, וניסה לתפוס מונית. "לאורך הרחוב עמדו אנשים שניסו נואשות לתפוס מוניות, ולא הבנתי מה הבעיה", סיפר. "הקדימו את יום העצמאות? ירד גשם? הנהג הראשון שסוף סוף עצר לי סירב לקחת אותי לכיוון הרצוי, אמר שכל העיר פקוקה כי המשטרה החלה לעשות תרגיל פתע".

   

  יאיר לא הסתיר את כעסו על המשטרה: "הרי הם ידעו מראש על התרגיל, אז את מי בדיוק הם מתרגלים? את הנהגים? למישהו שם בצמרת המשטרה יש מספיק אגו מנופח לתקוע מדינה שלמה בפקק, רק כדי לסמן וי על תרגיל שכזה?". לבסוף תפס מונית, כדי לנסוע בחצי שעה מרחק שלוקח בדרך כלל כמה דקות. "שילמתי לו מחיר שביום רגיל היה מביא אותי לבת ים. הצטרפתי לעשרות אנשים, עצבניים כמוני, שמילאו את מדרכות העיר והתאיישו מהאפשרות להגיע למחוז חפצם ברכב ממונע כלשהו".

    

  "הילדה בוכה בטלפון, אמא אמא"

  תמי סיפרה ל-ynet: "יצאתי מהעבודה בתל-אביב ברבע לארבע כדי להגיע בזמן לאסוף את הילד שלי, ורק עכשיו, שעה וחצי לאחר מכן, אני עומדת לרדת מהאוטובוס. עיקר הפקק היה ברחוב המסגר, פשוט עמדנו בו 45 דקות באוטובוס, והנהג דחס ודחס יותר ויותר נוסעים. הייתי צריכה למצוא מי שיוציא את הילד מהצהרון בזמן, מזל שבעלי הצליח לצאת ולקחת אותו בזמן".

   

  חני, גם היא אם מודאגת, יצאה ממקום עבודתה ברמת גן בשעה ארבע, כדי להספיק לאסוף את הילדה בשעה חמש. "בשעה חמש ורבע רק ירדתי לאיילון דרום במחלף השלום שליד עזריאלי", סיפרה. "לא היה לי לאן לברוח, לא הייתה לי דרך אחרת לצאת. זה מה זה מרגיז...

  התקשרתי לכל מי שיכולתי בשביל שיוציאו את הילדה מהגן בחולון. אני עדיין בדרכים, וזה גם 25 שקל כל רבע של איחור לגן. אבל זה כלום לעומת לשמוע את הילדה שלי בוכה בטלפון - אמא, אמא".

   

  צחי נשרך בדרכים שעתיים וחצי, לאחר שיצא מאזור אשדוד לתל אביב: "זו דרך שלוקחת לי בדרך כלל בשעה הזו חצי שעה-ארבעים דקות. החלק הראשון שעמדתי בו היה כביש 4. מאשדוד עד יבנה ניסיתי לברוח ממנו לכביש 6, ופשוט סגרו את כל הדרכים מסביב, אז נאלצנו לעמוד שם. 4 ק"מ לקחו חצי שעה. למזלי, ברדיו שמעתי שהאיילון פקוק אז לפחות עשיתי עיקוף דרך יפו וחסכתי לעצמי עוד שעה בפקק".

   

  הוא לא יכל להסתיר את תסכולו: "הדבר הכי מטריד הוא שלא אמרו מראש. אם היו מפרסמים את התרגיל מראש הייתי נערך אחרת. יכולתי לדחות את הנסיעה הזו לתחילת השבוע הבא. מעצבן שהם קובעים דברים כאלה בהפתעה ואז אנחנו נתקעים".

   

  נכון ל-18:30 בערב, נמסרו דיווחי התנועה הבאים, ממוקד התנועה של גלגל"צ: כביש 6 (חוצה ישראל לצפון) עמוס מאוד ממחלף חורשים עד מחלף ניצני עוז; בכביש 77, עומס תנועה כבד מצומת ישי עד צומת המוביל; כביש 79 עמוס בקטע שבין שפרעם וצומת סומך, בשני הכיוונים, בגלל תאונת דרכים; בכביש 70 - עומס תנועה מצומת העמקים דרך צומת יגור עד צומת סומך; כביש 65 עמוס מעפולה לכיוון צומת כפר תבור, בגלל תאונת דרכים; בכביש 531, עומס תנועה מאלישמע עד כפר מלל; כביש 553 עמוס מצומת דרור עד מחלף פולג; כביש 38 עמוס מצומת שמשון לכיוון בית שמש.

   

  העיקר שהצילו את בני הערובה

  וחוץ מנהגים עצבניים וצופרים רועמים, היה גם קצת תרגיל. מפקד מחוז תל-אביב, ניצב שחר איילון, אמר בעת תידרוך צוותי המשטרה במוקד התרגיל המרכזי בעיר, כי אגף התנועה פועל בשעות האחרונות על מנת לשחרר את הפקקים וכי מרבית הרמזורים בעיר מווסתים לאור ירוק בהתאם לעומסי התנועה עליהם מדווחים האזרחים וכלי התקשורת.

   

  לדברי איילון, שני האתרים המרכזיים שבהם נערכו השתלטויות דמה של מחבלים היו מרכז רבין לשלום, בבניין חברת החשמל המרכזית סמוך לתחנת הרכבת הישנה.

  לפי התרחיש, "עשרות בני ערובה נמצאים תחת שליטת מחבלים כבר חמש שעות. המשטרה מנהלת משא ומתן כדי להביא לשחרור בני הערובה".

   

  ספיר, שוטרת מג"ב, הופתעה כמו כולם מהתרגיל - שאליו בעצם היא עצמה הוקפצה. "אנחנו גם משתתפים בתרגיל, ולא ידענו עליו מראש", סיפרה ל-ynet. "זה תרגיל שהפילו משום מקום והקפיצו שוטרים מכל הארץ - באר שבע, אשדוד חיפה. זה דפוק לגמרי!". ספיר יצאה מאזור באר שבע לפני השעה ארבע, ורק לקראת השעה שש הגיעה לאזור עוטף ירושלים: "נסעתי שעתיים, כל כך לאט - אין בן אדם יותר עצבני ממני כרגע. עיקר הפקק היה במחלף חמד אבל הכל פקוק, גם לפני זה היו פקקים. אני כל כך עצבנית, אני אמורה לסגור שבת וזה היום היחיד שאמור להיות לי בחופש".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פקקים באזור מרכז עזריאלי
  צילום: גיא צברי
  מומלצים