שתף קטע נבחר

שוב "תג מחיר": הצתה וגרפיטי בכפר בשומרון

תושבי הכפר האשימו את המתנחלים במאחז חוות גלעד באחריות לאירוע. אנשי המנהל האזרחי מחקו את הכתובות שרוססו, אך גורמי ימין הבהירו: "זה הטיפול בהתקפות הערבים"

ונדליזם בשירות האידיאולוגיה. אלמונים הציתו הלילה (יום ו') שני כלי רכב פלסטינים בכפר ג'ינסאפוט שממערב לשכם, וריססו את הכתובת "תג מחיר" ומגן דוד על קירות אחד המבנים שם.

 

עם קבלת הדיווח על המקרה, מיהרו במנהל האזרחי לעמוד בקשר עם ראשי הכפר כדי להרגיע את הרוחות בו, ונציגיו נשלחו למחוק את הכתובות שרוססו.


 

נציגי המנהל האזרחי הסירו את הכתובת (צילום: AP)

 

גורמים בימין אמרו ל-ynet כי "זהו המשך הטיפול בהתקפות הערבים על המתיישבים באזור. לא נהיה קורבן של אף אחד. זריקות האבנים ובקבוקי התבערה חייבות להיפסק". במחוז ש"י של המשטרה פתחו בחקירת המקרה.

 

אחד מבעלי המכוניות שהוצתו, עבדאללה חסן, סיפר ל-ynet כי אמו העירה אותו באישון לילה בעקבות רעשים ששמעה מחוץ לכותלי הבית. "בערך ב-2:00 התעוררתי. הרכב כבר עלה באש ומכונית בצבע לבן שהמתנחלים נסעו בה התרחקה מהמקום. כשיצאתי החוצה ראיתי את הכתובות על הקיר. עדי ראייה סיפרו לי שראו רכב נוסף שבו נסעו האחראים להצתות. אין לי ספק שכל העקבות מובילות למתנחלים בחוות גלעד".


אחד מכלי הרכב שהוצתו בג'ינסאפוט (באדיבות רבנים לזכויות אדם)

 

נעמה איוב, תושבת ג'ינסאפוט, הבחינה גם היא בהתרחשויות.

"שמעתי קולות בחוץ אז ניגשתי לחלון וראיתי עשן מיתמר מהרכב של עבדאללה חסן. אמא שלו החלה לצעוק, וממש באותו זמן ראיתי שני מתנחלים מציתים עוד מכונית. צעקתי עליהם שילכו מפה, אבל זה היה כבר מאוחר מדי ואחרי כמה שניות הם כבר ברחו לכיוון קדומים".

 

איוב סיפרה גם כי מיד עם יציאת רכב המציתים משטח הכפר, ניתק זרם החשמל ביישוב ובסביבתו - דבר שלדבריה מעורר חשש אם באופן זה ניסו הרשויות לסייע לאחראים לאירוע לחמוק מהמקום ולטשטש את עקבותיהם. המקרה הלילה מצטרף לאירוע שהתרחש לפני יומיים, אז הוצתו שלושה כלי רכב פלסטיניים בכפר חווארה שמדרום לשכם. גם שם רוססו כתובות נאצה, הפעם על מסגד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשטרה פתחה בחקירה
באדיבות רבנים לזכויות אדם
זרם החשמל ניתק אחרי ההצתה
באדיבות רבנים לזכויות אדם
מומלצים