שתף קטע נבחר

"החשדות חמורים, לופוליאנסקי לא משתף פעולה"

בית המשפט המחוזי דחה את הערעור על המשך מעצרו של ראש עיריית ירושלים לשעבר. נציג המשטרה: החשוד מעל באמון, דרש וקיבל תשלומים שונים מיזמי פרויקט הולילנד

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה דחה הבוקר (יום ו') את הערעור שהגיש ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, על המשך מעצרו בפרשת הולילנד. נציג המשטרה אמר בדיון כי החשוד לא משתף פעולה וכי מיוחסים לו "חשדות חמורים ביותר".

 

פרשת הולילנד - מעט מאוד קדושה:

 

פרקליטו של לופוליאנסקי, עו"ד יאיר גולן, טען בדיון כי ההחלטה על מעצרו היא "מקוממת, לא נכונה עובדתית, משפטית וציבורית". עוד טען הפרקליט כי השאלה האמיתית היא האם באמת יש רגליים לחשד נגד ראש העיר לשעבר, לאור התנהגותו עד המעצר - והאם קיים חשש ממשי שהוא ישבש את החקירה אם ישוחרר.

 

סגן נשיא ביהמ"ש המחוזי, השופט אברהם טל, קבע בהחלטתו כי לא נטען שלופוליאנסקי שיבש חקירה, אך בעצם העובדה שהוא יודע היום יותר ממה שידע בטרם נחקר - מתבסס החשש מפני שיבוש שכזה.

  

במהלך הדיון הוצג חומר שחלקו חסוי ונציג המשטרה, רפ"ק ליאור רייס, ציין כי לופוליאנסקי מוחזק במתקן רפואי של בית המעצר.

 

"שומר הסף מעל באמון"

עוד טען רפ"ק רייס: "החשדות נגד החשוד חמורים ביותר. החשוד שאמור להיות 'שומר הסף' ואמון על האינטרס הציבורי ויושב בוועדות השונות מעל באמון, דרש וקיבל תשלומים שונים מיזמי פרויקט הולילנד מטעמם, כל זאת כאשר במקביל ובאותה זמניות הוא מיטיב עם פרויקט הולילנד".

 

"עיקר תשלומי השוחד היו 'בלבוש' תרומות לארגון יד שרה שבראשו עמד.

אלה התשלומים העיקריים". עוד ציין קצין המשטרה כי פורטו תשלומים שהועברו לבנו של לופוליאנסקי, על פי בקשתו במהלך הבחירות לראשות העירייה ב-2003.

 

קודמו של לופוליאנסקי בלשכת ראש העיר, אהוד אולמרט צפוי להיחקר בימים הקרובים באזהרה. ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) חושדים כי בתמורה לשוחד הוגדל פרויקט הולילנד בכ-1,200 אחוזים מעבר לתוכנית המקורית. במשטרה חושדים, כי אולמרט - העומד בימים אלה למשפט על שלוש פרשות אחרות - שלשל לכיסו מאות-אלפי שקלים מאנשי עסקים, יזמים ובעלי אינטרסים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לופוליאנסקי. שותק?
צילום: אבי מועלם
מומלצים