שתף קטע נבחר

פרויקט Ubuntu Women: נשים אוהבות לינוקס?

אחוז הנשים התורמות להפצות לינוקס הוא זעום ביותר -וזה בדיוק מה שצוות Ubuntu-Women רוצה לשנות, דרך תחרות מיוחדת להעלאת המודעות לקוד הפתוח אצל נשים ונערות

מה יש לנשים נגד לינוקס? שום דבר. למעשה, ישנן לא מעט משתמשות בארץ ובחו"ל אשר אוהבות את ההפצות השונות. חברה לשעבר אף לעגה לי שאני משתמש במערכת הפעלה של מיקרוסופט ולא באובונטו, העדיפה בהרבה, לדעתה. מאידך, נשים חובבות לינוקס הן מיעוט נדיר הן בארץ והן בעולם. לפי דיווח של network world, צוות של אובונטו הנקרא Ubuntu-Women , מתכנן לשפר את המצב בשיטה מקורית.

 

ההברקה של הצוות, אשר נועדה לעורר מודעות של נשים לעולם הקוד הפתוח של אובונטו והפצות נוספות היא תחרות תצלומים יוצאת דופן: המתחרים יידרשו לצלם את בנותיהם, חברותיהם ונשותיהם ללא ידיעתן, כשהן משתמשות במערכות הפעלה מבוססות לינוקס. החוקים המלאים של התחרות מופיעים בקישור זה.

 

קבוצת המפתחות אובונטו Women פועלת מזה ארבע שנים לעידוד נשים לתרום להרחבת מעורבות נשים בפרויקט הקוד הפתוח. בשנת 2006 נערך מחקר שהראה כי אחוז הנשים אשר תורמות פיתוחי תוכנה להפצת אובונטו ולהפצות אחרות עומד על פחות מ-2.4%. מתוך כך, הוקם צוות Ubuntu-Women כדי להעלות את המודעות של נשים ללינוקס. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גם לנשים. לינוקס
איור: ניצן סדן
מומלצים