שתף קטע נבחר

לופוליאנסקי חזר הביתה על כפיים: "רה"מ הבא"

עשרות צעירים חרדים חיכו לראש העיר ירושלים לשעבר ליד ביתו. הם הרימו אותו על כתפיהם וצעקו: "אורי, אין כמוך בעולם" ו"מי זה בא? ראש הממשלה הבא". לופוליאנסקי חייך, אך שתק

אחד החשודים הבכירים בפרשת הולילנד חזר לביתו - לאחר חמישה ימים במעצר: אורי לופוליאנסקי, ראש העיר ירושלים לשעבר החשוד בקבלת שוחד בפרשת הולילנד, הגיע בצהריים (יום א') לביתו בשכונת סנהדריה בירושלים, שם ישהה בעשרת הימים הקרובים במסגרת מעצר הבית.

 

עשרות צעירים חרדים חיכו לראש העיר לשעבר ליד ביתו. הם הרימו אותו על כתפיהם וצעקו: "אורי, אין כמוך בעולם" ו"מי זה בא? ראש הממשלה הבא". לופוליאנסקי מצידו לא אמר דבר, אך חייך ולא הסתיר שמחתו ממראות האהדה. הוא נופף גם בידיו.

 

כאשר עלה לביתו באחת הקומות העליונות שבבנין, הוא נופף בידיו לעבר הצעירים מחלון ביתו. הצעירים השיבו בשירה: "אנחנו לא נזוז מפה. אורי לופוליאנסקי מלך". על הבניין עצמו וברחוב נתלו שלטים ישנים, שהוצאו מהמחסנים מתקופת התמודדותו של לופוליאנסקי לראשות העיר.

 

פרשת הולילנד - כותרות אחרונות ב-ynet

 

משה, אחד המפגינים אמר ל- ynet: "הוא חף מפשע. אין להם הוכחות. הכל חירטוטים והבלים ולכן הוא שוחרר. הוא ניצח, למרות שניסו להשפיל אותו כמה שאפשר". במקביל, כמה צלמי עיתונות שהיו במקום הותקפו בידי הצעירים, שניסו לפגוע בציוד שלהם ולמנוע מהם לצלם את לופוליאנסקי, בדחיפות ובאגרופים.

 

על לופוליאנסקי הוטל איסור יציאה מהארץ, והוא יורשה לעזוב את ביתו שבבירה לבדיקות רפואיות בלבד. נאסר עליו ליצור קשר עם משרדי העירייה ועמותת "יד שרה" שאותה הקים, ולפי החשד דרכה עברו כספי השוחד שהזרימו יזמי הבנייה בפרויקט הולילנד. 

 

אהרונוביץ': "פרשת הולילנד מצחינה מסירחון השחיתות"

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', התייחס אחר הצהריים לחקירת פרשת הולילנד וחומרת החשדות העולים ממנה.

 

"פרשות מסוג זה מאירות זרקור בפניי האומה ואזרחיה. לא ניתן לטמון את ראשינו בחול או להתעלם, ובלתי אפשרי שלא לזעוק צעקה גדולה", אמר אהרונוביץ' בטקס הענקת דרגות במשטרה.

 

"המקרה עצמו חשוד כמצחין מסירחון השחיתות. לצערי, פרשות מסוג זה הן רק קצה הקרחון בתחלואי המדינה ובגודל נגיף השחיתות. עם זאת, שדרת הפיקוד שתקבל על עצמה את האחריות לתפקידי המפתח במלחמה העיקשת בפשע תדאג לרפא תחלואים אלה", קבע השר.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לופוליאנסקי הולך הביתה
צילום: גיל יוחנן
אהרונוביץ'. "רק קצה הקרחון"
צילום: הרצל יוסף
מומלצים