שתף קטע נבחר

גולדמן זאקס יחלק 5 מיליארד ד' בבונוסים

בנק ההשקעות שעמד בלב משבר הסאב-פריים ונאשם לאחרונה במעורבות בהונאת ניירות ערך צפוי לעורר שוב זעם ציבורי. מפרסומים בכלי התקשורת בארה"ב עולה כי בכוונת גולדמן זאקס לחלק לעובדיו בונוסים בשווי כולל של כ-5 מיליארד דולר

לאחר הפרסומים שלפיהם בנק גולדמן זאקס היה מעורב בהונאה בניירות ערך , עומדת תדמיתו הציבורית לספוג מהלומה נוספת. מפרסומים בכלי התקשורת בארה"ב עולה כי בכוונת גולדמן זאקס לחלק לעובדיו בונוסים בשווי כולל של כ-5 מיליארד דולר עבור ביצועיהם ברבעון הראשון של השנה, זאת בסמוך להודעת הבנק על אודות ביצועיו ברבעון זה, שנחשב טוב בהשוואה לרבעונים הקודמים.

 

במהלך השבוע הקרוב עתיד גולדמן לפרסם את דו"חותיו הכספיים לשלושת החודשים הראשונים של 2010, שבהם הוא צפוי לדווח על רווח נקי של 4 מיליארד דולר - עלייה של 50% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

עוד מעריכים האנליסטים כי הכנסות הבנק באותה התקופה עמדו על 11 מיליארד דולר. גובה הבונוסים שייחולקו בגולדמן שווה ערך ל־155 אלף דולר בממוצע לכל עובד מקרב 32 אלף עובדי הבנק ברחבי העולם.

 

הפרסומים בדבר ההטבות החריגות בגולדמן באים על רקע ההכנות שנעשות בבנק למאבק משפטי ממושך בארה"ב, ואין כמעט ספק שהאפקט השלילי שפרסומם ישיג יגביר את הזעם בקרב הציבור בארה"ב.

פורסם לראשונה 18/04/2010 20:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים