שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כבל נגנב - ומצפה רמון נותקה מבזק 4 ימים
  התושבים מנותקים מקווי התקשורת, לאחר ששודדים חיבלו בתשתית החברה. ואיך ענן האבק מאיסלנד קשור?
  מה אתם הייתם עושים - בלי טלפון ואינטרנט? כבר ארבעה ימים שתושבי מצפה רמון מנותקים משירותי התקשורת של בזק, לאחר שגנבי נחושת פגעו בכבל תקשורת ראשי וגרמו נזק חמור לתשתית החברה במקום. בבזק הודיעו כי התקלה צפויה להסתיים כבר בקרוב, והזהירו כי גניבת המתכות הפכה ללא פחות ממכת מדינה.

   

  "מיום שישי בלילה אין לנו קווים", סיפר בכעס דון אבני, תושב מצפה רמון. "היום ראיתי כמה עשרות טכנאים באזור, אבל אנשים פה כבר עצבניים. הנתק פוגע לי בעבודה, ואני מפסיד הרבה הזמנות לצימרים שלי כי אי אפשר אפילו לענות להודעות דואר אלקטרוני".

   

  זיו ספקטור, תושב היישוב ובעל חוות "צל מדבר", הפנה את האצבע המאשימה לבזק, ואמר כי "העובדה שהחברה מרשה להגיע למצב שבו שיישוב שלם יהיה בלי תשתיות במאה ה- 21 היא בלתי נתפסת. גנבו את התשתיות ואנחנו נפגעים. כשהיו גמלים לא הייתה בעיה כזו, אבל עכשיו אנחנו כל העבודה מתבססת על האינטרנט".

   

  ספקטור סיפר כי התקלה גורמת לו נזק כלכלי של ממש. "זה נפל בזמן לא טוב מפני שהעבודה שלנו היא גם מול אירופה, במיוחד כשבגלל הר הגעש האיסלנדי יש שינויים. מעבר לזה, זו בושה שכבר שלושה ימים הם לא מצליחים לתקן את התשתיות. אנחנו עדיין אמורים להיות חלק ממדינת ישראל, למרות שמזמן כבר הבנו שלא".

   

  יועש לימון, תושב היישוב ומורה דרך במקצועו, סיפר כי הנתק הממושך מהרשת אינו מאפשר לו ללמוד. "אני סטודנט באוניברסיטה הפתוחה, וסטודנט שם לא יכול לחיות בלי אינטרנט. נוסף לזה, אני גם לא יכול לעבוד בלי חיבור, זה פשוט עצר את החיים שלי".

   

  ראש מועצת מצפה רמון, פלורה שושן, הופתעה גם היא מפרק הזמן הממושך שבו נמשכת התקלה, ואף שוחחה על כך עם מנכ"ל בזק, שלדבריה הבטיח לה להשלים את הטיפול עד לחידוש השירות עד ליום רביעי הקרוב.

   

  במשטרה אישרו כי אנשי בזק הגישו תלונה בגין גניבת הנחושת והפגיעה בתשתית החברה, ומסרו כי הפרשה נחקרת על-ידי תחנת דימונה.

   

  בבזק ביקשו להדגיש כי תיקון התקלה עומד לפני סיום, וכי רוב תושבי מצפה רמון חוברו חזרה לשירותי התקשורת. "מיד עם היוודע דבר הגניבה, החלה בזק בעבודות תכנון לפריסה מחודשת של רשת התקשורת במקום, כדי לחבר את הקווים בהקדם האפשרי לרווחת התושבים".

   

  בחברה אמרו כי גניבת המתכות הפכה להיות מכת מדינה, ומתרחשת לא אחת באזור. "מדובר בתופעה כלל-ארצית שממנה נפגעות חברות רבות, ובתוכן גם בזק. ברוב המקרים נגנבים כבלים פעילים, והפגיעה בהם גורמת לניתוק קווי הטלפון באזור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים