שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משעל משיב לנועם שליט: פנה בטענות למנהיגיך
  לאחר שאביו של החייל החטוף שיגר מכתב לראש הלשכה המדינית של חמאס, בו ביקש להיענות להצעת המתווך הגרמני, באה התשובה בנאום בדמשק: "על מנהיגי הישות הציונית מוטלת האחריות לכל שבייה נוספת של חייליהם, אינשאללה"

  מתברר שהמכתב הגיע ליעדו. ראש הלשכה מדינית של חמאס, חאלד משעל, השיב למכתבו של נועם שליט, בו ביקש ממנו, לפני חמישה ימים, לקבל את הצעתו האחרונה של המתווך הגרמני ולסכם על שחרורם של כ-1,000 אסירים תמורת בנו גלעד - הצעה שחמאס סירב לה בדצמבר האחרון.

   

  "על מנהיגי הישות הציונית מוטלת האחריות לכל שבייה אפשרית נוספת של חייליהם", אמר משעל בנאום שנשא אתמול (יום ב') בדמשק. עוד הוסיף: "אני אומר לנועם שליט ולאבות של האסירים החדשים, אינשאללה: תתלוננו אך ורק אל מנהיגיכם, שכן הם אלה הנושאים באחריות לשבייתם של חיילים נוספים משום שהם הכשילו את עסקת החילופין האחרונה".

   

  שליט שלח את המכתב למשעל לרגל "יום האסיר" הפלסטיני, שצוין בשבת בשטחים. בין היתר, הזכיר כי השלמת העסקה תקל גם על סבלם של תושבי עזה הנצורים מאז החטיפה.

   

  בסיום מכתבו, קרא שליט למשעל, "להתעלות מעל כל אינטרס פוליטי של תנועת החמאס שבהנהגתך, ולמען האינטרסים של האסירים הפלסטינים ורווחתו של העם הפלסטיני בכללו, לגלות מנהיגות, לכנס את הנהגת החמאס ולאשר ללא דיחוי את ההצעה הגרמנית הנדיבה המונחת על שולחנך".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חאלד משעל
  צילום: AP
  נועם שליט
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים