שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הקהילה הגאה מסבירה את ישראל בסן פרנסיסקו
  משרד החוץ החליט להבליט את הפן הליברלי של המדינה באמצעות "פסטיבל אמנות ותרבות ישראלית גאה" שמתקיים באחד ממעוזי ההתנגדות למדיניות מול הפלסטינים. הזמרת יעל דקלבאום, חברת הכנסת עינת וילף והשף גיל חובב גוייסו למערכה. התקשורת המקומית מתלהבת והתגובות חמות

  הקהילה הגאה מסייעת להסברה בסן פרנסיסקו וצפון-מערב ארצות הברית. בניסיון להסביר את ישראל באזור שמהווה את אחד ממעוזי ההתנגדות למדיניות מול הפלסטינים, החליט משרד החוץ להבליט את הפן הליברלי של המדינה באמצעות פסטיבל ראשון בחו"ל של תרבות ישראלית גאה.

   

  במשך כל חודש אפריל מקיימת הקונסוליה הישראלית, בסיוע ארגונים יהודים גאים, את "פסטיבל אמנות ותרבות ישראלית גאה", שבמסגרתו מופיעים אמנים ישראלים בולטים מהקהילה ההומו-לסבית. התקשורת בקליפורניה ובעיקר באזור סן פרנסיסקו מכסה בהרחבה את האירועים ובקונסוליה מקבלים תגובות חמות.

   

  הציבור בעיר הליברלית, שבדרך כלל מזהה את ישראל כצד החזק והאלים בסכסוך הישראלי-פלסטיני, נחשף עכשיו - אולי בפעם הראשונה - לפלורליזם והסובלנות היחסית של ישראל. יש לציין כי בדיונים על המדיניות של הצבא האמריקני "אל תשאל - אל תספר" לגבי חיילים הומואים, מוזכרת ישראל כמדינה מתקדמת שבה אפשר לשאול ואפשר לספר.

   

  במסגרת הפסטיבל מוקרנים סרטים ישראלים בשכונת קסטרו, מעוז הקהילה ההומו-לסבית המקומית, שהיא אחת החזקות והוותיקות ביותר בארה"ב. האולמות מלאים ובמופע ריקוד שהתקיים במוצאי שבת היו מאות צופים. מול שערי קולנוע "רוקסי" התקיימה אמנם הפגנה אנטי-ישראלית קטנה, אבל מיד התייצבה מולם קבוצה גדולה של תומכי ישראל.

   

  בין המשתתפים בפסטיבל, הזמרת יעל דקלבאום מ"הבנות נחמה", ח"כ עינת וילף שהשתתפה בפאנל מיוחד

  בנושא ציונות וגאווה, וגיל חובב שיקיים סדנאות בישול. בתיאטרון "הרבסט" מציג מופע המחול "ארבע גברים אליס באך והצבי" של יוסי ברג ועודד גרף.

   

  "ראוי שנציגות ישראלית תפעל לחשוף תרבות ישראלית גאה איכותית באזור סן פרנסיסקו, מקום בעל משקל פוליטי שמסוגל להעריך יצירה כה חלוצית ומקורית", הסביר הקונסול הישראלי עקיבא תור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  Out in Israel
  באדיבות משרד החוץ
  על ציונות וגאווה. ח"כ עינת וילף
  צילום: שאול גולן
  מומלצים