שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לאודר שוב נגד אובמה: "מנסה לרַצות המוסלמים"
  בפעם השנייה בתוך שבוע, מתח מקורבו של ראש הממשלה ביקורת פומבית נוקבת על הנשיא האמריקני. בראיון ל"דר שפיגל" גרס כי טענותיו כלפי ישראל לוקות בחוסר מידתיות. מה הוא מציע לו? "הדאגה העיקרית צריכה להיות מאיראן"
  שבוע לאחר שפרסם מכתב פתוח חריף לנשיא האמריקני, ממשיך היום (ד') איש העסקים רון לאודר - מקורבו של ראש הממשל נתניהו - לתקוף בחריפות את ברק אובמה ואת מדיניותו במזרח התיכון. לאודר, המשמש נשיא הקונגרס היהודי, אמר בראיון לעיתון הגרמני "דר שפיגל" כי הביקורת שמטיחה וושינגטון בישראל היא "חסרת פרופורציות".

   

  "ממשל אובמה מאשים את ישראל בקיפאון בתהליך השלום, אבל למעשה הפלסטינים הם שמתנגדים למשא-ומתן", אמר לאודר. "הביקורת של אובמה על ישראל לוקה בחוסר מידתיות".

   

  כשנשאל האם ההידרדרות ביחסי שתי המדינות אינה מוטלת גם על ישראל, בעקבות פרסום המכרז לבניית 1,600 יחידות דיור במזרח-ירושלים במהלך ביקורו בארץ של סגן-הנשיא, ג'ו ביידן, השיב לאודר כי "הדבר לא היה אלא עיתוי גרוע. ממשלת ישראל עשתה ויתורים מרחיקי לכת, ובין היתר הכירה ברעיון המדינה הפלסטינית, הקפיאה את הבנייה בהתנחלויות והסירה יותר ממאה מחסומים בשטחים".

   

  לאודר הדגיש כי עובדת קרבתו לראש הממשלה אינה הופכת אותו לדוברו.

  "איני מייצג חבר שלי אלא את היהודים ברחבי העולם. את המכתב לנשיא האמריקני הייתי מפרסם באותה הלשון גם אם בירושלים היה יושב כעת מנהיג אחר. אובמה, בתוך כל ניסיונותיו לרצות את העולם המוסלמי, הזניח מאוד את היחסים עם ישראל".

   

  בראיון דחה לאודר את הטענה כי המשך הסכסוך במזרח-התיכון פוגע בביטחון הלאומי האמריקני, ואמר כי "בראש דאגותיה של וושינגטון צריכה לעמוד איראן, שהמשך ניסיונותיה להתחמש בפצצה גרעינית מהווה איום על ישראל - כמו על העולם המערבי כולו. על כן, ראוי שאובמה יסיים, קודם כל, את הסכסוך שלו עם ישראל".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רון לאודר. חבר טוב של נתניהו
  צילום: איי פי
  מומלצים