שתף קטע נבחר

ח"כ כץ לריבלין: לבטל כנס גאווה במשכן הכנסת

ח"כ ניצן הורוביץ העביר הזמנה לכנס גאווה במשכן, בו ישתתפו בין היתר ראשי הקהילה הגאה ובני משפחות הרוגי הפיגוע בברנוער, אך יו"ר האיחוד הלאומי הזדעזע: "אירוע מתריס הפוגע בקודשי ישראל"

תהיה גאווה במשכן? יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כץ (כצל'ה), פנה באחרונה ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, בבקשה למנוע את קיומו של כנס גאווה שמארגן ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) במשכן הכנסת ב-1 ביוני. בכנס צפויים להשתתף ראשי הקהילה הגאה בישראל, חברי כנסת, שרים וכן בני משפחותיהם של הרוגי הפיגוע בברנוער.

 

במכתבו שהעביר לריבלין תחת הכותרת "שמירת כבוד הכנסת" כתב כץ: "בזעזוע ובתדהמה התקבלה בתיבת הדואר האלקטרוני שלי הזמנה מח"כ הורוביץ לאירוע שיתקיים בכנסת בנושא 'יום גאווה'. לצד השם המשונה המסמל היפך מכל ערך מוסרי מתוקן אליו צריך לשאוף בן-אנוש, לא כל שכן יהודי, מקוממת כל בן תרבות יהודית האפשרות כי אירוע מתריס שכזה הפוגע בקודשי ישראל יתקיים דווקא במשכן מחוקקי ישראל".

 

"תורתנו הקדושה, תורת חיים, רואה כערך עליון את קיום העולם והמשכיות החיים בצורתם הנורמלית והבריאה. את מה שכנס זה אמור לייצג כינתה תורתנו 'תועבה'. בתור האומה המהווה אור לגויים, תפקידנו להיות עמוד האש לפני המחנה גם לשאר אומות העולם הצופות בנו ולומדות מדרכנו", ציין כץ במכתבו. "אין אנו מתיימרים לכפות על הפרט את דרכי חייו, אך גם לא ייתכן שהפרט יכפה את רצונו ואופי חייו על הכלל ובודאי ובוודאי שלא יכפה אותו על סמלי הכלל".

 

יש לציין כי הורוביץ ערך כנס דומה לפני כשנה, בו נשא דברים גם יו"ר הכנס שבירך על האירוע.

 כץ מסר כי בשנה שעברה לא ידע על קיום האירוע. "מושגים שהיו פעם קדושים וטהורים הולכים ונשחקים והבלבול השורר בקרב הצעירים המושפעים מתרבות נכר... עלינו לעשות טוב ולבחון דרכי התמודדות כיצד לעודד לשיקום ערכי המשפחה על בסיס מורשת ישראל".

 

הורוביץ מסר בתגובה: "המכתב מעורר שאט נפש. הוא צריך להדאיג לא רק את חברי הקהילה הגאה ובני משפחותיהם, אלא את כל מי שקיומה של ישראל כמדינה דמוקרטית יקר ללבו. ח"כ כץ וחבר מרעיו מהימין הקיצוני מובילים מסע הסתה, ורוצים להפוך את ישראל לאיראן. עכשיו ברור כי ח"כ כץ, שעוסק באובססיביות בקהילה הגאה, לא למד דבר מנסיון הרצח במצעד הגאווה בירושלים ב-2005, ומהרצח בברנוער ב-2009. הכנסת צריכה להתייצב מול דברי הבלע הללו – שירת העשבים השוטים - וכך ייעשה בכנס שייערך כמתוכנן על אפם וחמתם של צרי המוח".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כץ. הנוער מושפע מתרבות נכר
צילום: גיל יוחנן
שירת העשבים השוטים. הורוביץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים