שתף קטע נבחר

קטיושה התפוצצה בעקבה, נבדק אם כוונה לאילת

תושבי אילת שמעו ב-5:00 בבוקר קול נפץ, אך כמה שעות מאוחר יותר התברר כי מדובר בקטיושות שנורו מסיני. אחת הרקטות התפוצצה באזור התעשייה של עקבה ושנייה בים. בירדן נערכים חיפושים לאתר את הקטיושה השלישית

ניסיון לפגוע באילת - מכיוון מצרים? רקטת קטיושה, שנורתה הבוקר (יום ה') ככל הנראה לעבר העיר הדרומית, התפוצצה באזור התעשייה של עקבה בירדן. לא דווח על נפגעים. הדיווח התקבל בעיריית אילת על-ידי גורמים ירדניים. רקטה נוספת, ככל הנראה בקוטר 107 מ"מ, נפלה בים האדום. בירדן מחפשים אחר רקטה שלישית.

 

תושבי אילת שמעו ב-5:00 בבוקר קול נפץ מאזור טאבה, אך רק לאחר כמה שעות התברר כי קטיושה שנורתה ככל הנראה מסיני, חלפה מעל העיר והתפוצצה בעקבה. למרות הפיצוץ, מעברי הגבול בין ישראל לירדן פועלים כרגיל.

 

במערכת הביטחון בודקים האם מדובר בניסיון לפגוע באילת, ומי עומד מאחוריו. בין היתר נבדק, כי חוליות טרור שנמצאות באזור סיני - הן אלו שאחראיות לאירוע. נכון לעכשיו, לא ברור האם מדובר באירוע נקודתי או באירוע שעשוי להתפתח.

 

לאחרונה פרסם המטה ללוחמה בטרור הודעה לישראלים בסיני לעזוב מיד את חצי האי, בשל התרעה על פעילות ארגוני טרור. יותר מ-20 התארגנויות טרור פועלות בסיני, רבות מהן קשורות לג'יהאד העולמי ואל-קאעידה, ואחרות בעלות אופי מקומי העוסקות בהברחה.

 יעדן העיקרי של כל אותן קבוצות, הפועלות כשלוחות לג'יהאד העולמי, הוא לגרום לשלטונות מצרים מצב של חוסר אונים ולגרום למדינה נזקים כלכליים כבדים, בעיקר לתיירות.

 

בדצמבר 2005 נורו קטיושות לעבר אילת, מכיוון ירדן. אחת הרקטות התפוצצה בצומת הרחובות דורבן ותרשיש, סמוך לנמל התעופה של אילת. איש לא נפגע אך נזק נגרם למכונית. כמעט במקביל, נורו עוד שתי רקטות לעבר ספינת קרב אמריקנית העוגנת בנמל עקבה, ואל בית החולים הצבאי בעקבה. חייל ירדני נהרג ואחר נפצע.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אוחיון
קטיושה שהתפוצצה באילת ב-2005
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים