שתף קטע נבחר

בעולם הרימו ידיים: בישראל הצילו פעוט גיאורגי

גיאורגי פירסקליאשווילי, תינוק בן שנה וחודשיים מגיאורגיה, נולד עם מום בלב, ורופאים שונים ברחבי העולם לא נתנו לו סיכוי. לפני כשבועיים הוא הגיע לישראל, נותח - וניצל. אמו וסבתו ל"ידיעות אחרונות": "לא חשבנו שבכלל יהיה אפשרי להציל אותו"

הוא נולד עם מום בלב, רופאים בגיאורגיה וברחבי העולם לא נתנו לו סיכוי. לפני כשבועיים הגיע התינוק לישראל, עבר ניתוח מורכב - וחייו ניצלו.

 

גיאורגי פירסקליאשווילי, בן שנה וחודשיים מגיאורגיה, נולד עם מום נדיר באחד מעורקי הלב. המום הקשה עליו מאוד לנשום ולתפקד. "התינוק שלי היה נמרץ ופעיל, אבל אחרי כל מאמץ קטן הפנים שלו הכחילו, והוא התקשה לנשום. זה גרם לי לבכות‭,"‬ סיפרה אתמול אמו תיאונה. לדבריה, הרופאים בגיאורגיה לא נתנו לבנה שום סיכוי.

 

"קיבלנו את הילד מחדש"

המשפחה הנואשת ביקשה עזרה מממשלת גיאורגיה, וזו ניסתה למצוא לתינוק פתרונות ברחבי העולם. אלא שרופאים במדינות אחרות טענו כי סיכויי ההצלחה לניתוח של התינוק עומדים על כ‭30%-‬ בלבד וכי כישלון יסכן את חייו.

 

בשלב הזה נכנס לתמונה אשר מנדל מחברת ‭AMS"‬ פתרונות רפואיים" בגיאורגיה. בעזרת קשריו הענפים הגיע לעמותה הישראלית "הצל ליבו של ילד" ואל המנתח הראשי שלה, ד"ר ליאור ששון, מנהל מחלקת ניתוחי לב-חזה בבית-החולים וולפסון בחולון.

 

לבטים לא היו, ומשפחתו של התינוק הטיסה אותו לישראל. הוא עבר צנתור ולאחר מכן נותח. הניתוח המסובך, שכל הרופאים בעולם כל כך חששו ממנו, עבר בהצלחה.

 

היום, שבועיים לאחר הניתוח, נושם גיאורגי בכוחות עצמו. הוא מאושפז במחלקה הכירורגית בוולפסון ואפילו מצליח לחייך.

 

אמו וסבתו לא עוזבות את מיטתו. "לא חשבנו שבכלל יהיה אפשרי להציל אותו, והנה קיבלנו את הילד מחדש. אני עדיין לא מאמינה שקיימים אנשים כמו ד"ר ששון ומנדל‭."‬ בעוד כשבועיים, אם הכל יהיה בסדר, יחזור גיאורגי הביתה עם אמו וסבתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בעוד כשבועיים יחזור הביתה. גיאורגי
צילום: יריב כץ
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים