שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכיר דמוקרטי נגד אובמה: "די לוויכוח על ירושלים"
  הסנאטור היהודי הבכיר צ'ארלס שומר תקף בחריפות את הגישה של הממשל האמריקני כלפי ישראל והבטיח כי אם מדיניות הבית הלבן לא תשתנה, "ניקח את המאבק לשלב הבא"

  סנאטור דמוקרטי בכיר מתייצב לימין ממשלת נתניהו: צ'ארלס שומר תקף אמש (יום ה') את ממשל אובמה והגדיר את היחס שלו לראש הממשלה הישראלי כאיום ומזיק. בראיון לתוכנית של נחום סגל, יהודי אורתודוקסי, אמר שומר כי שוחח עם אובמה ועם בכירי הממשל ואמר להם כי הוויכוח הפומבי בנושא ירושלים "צריך להיפסק".

   

  "אמרתי לנשיא, אמרתי לרם עמנואל ולאחרים בממשל שהמדיניות שהם נקטו כדי לנסות לחדש את המשא

  ומתן מזיקה, כי כשאתה מעניק לפלסטינים תקווה שארה"ב תנהל את המשא ומתן עבורם, הם לא יישבו לדבר", אמר סנאטור שומר, שהפך לדמוקרטי הבכיר ביותר שתקף את הממשל על המדיניות כלפי ישראל.

   

  שומר התייחס להתבטאויות בבית הלבן שלפיהן היחסים בין וושינגטון לירושלים תלויים בתהליך השלום. "זה איום", הבהיר, "היחסים הם הרבה יותר עמוקים מאשר מחלוקות על משא ומתן, ומרבית האמריקנים, דמוקרטים ורפובליקנים, יהודים ולא יהודים, יודעים את זה. לכן צלצלתי לרם עמנואל ולבית הלבן ואמרתי להם - אם אתם לא חוזרים מההצהרה הזו, אתם תשמעו אותי תוקף אותכם בפומבי".

   

  שומר ציין כי הבית הלבן אמנם חזר בו מההצהרה ההיא, אבל זה לא מספק את הסנאטורים היהודים שצפויים

  להיפגש עם אובמה בשבוע הבא כדי לדרוש ממנו לשנות את הגישה כלפי ישראל. "אתם צריכים להראות לישראל שאתם לא מתכוונים לאלץ אותה לעשות דברים שהם לא רוצים לעשות ולא יכולים לעשות", אמר שומר, "אתם צריכים להראות לפלסטינים שהם לא הולכים להרוויח מישיבה בחיבוק ידיים מבלי לוותר על דבר".

   

  לדברי שומר, "מתנהל כעת ויכוח בתוך הממשל. צד אחד מסכים איתנו וצד אחד לא, ואנחנו דוחפים חזק להבטיח שהצד הצודק ינצח, ואם לא - ניקח את המאבק לשלב הבא". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים