שתף קטע נבחר

בן-גביר: הצעדה בסילוואן לא תידחה בגלל מיטשל

במשטרה חוששים שצעדת הימין בכפר סילוואן שבמזרח י-ם תגרום למהומה שתוביל למתיחות מול האמריקנים, דווקא בזמן שהשליח מיטשל נמצא בישראל. איתמר בן-גביר הבהיר שלא ייענה לבקשה לדחות את האירוע: "דווקא בשל הגעתו לאזור, חשוב יותר לצעוד כדי להראות לכולם שאנחנו מדינה דמוקרטית"

במשטרה חוששים מהתלקחות - בימין לא מתרגשים: על רקע ביקורו של השליח האמריקני ג'ורג' מיטשל בישראל, פנו היום (ו') קצינים בכירים במשטרת מחוז ירושלים אל פעיל הימין איתמר בן-גביר, בבקשה שידחה את הצעדה שאמורה להתקיים בכפר סילוואן שבמזרח ירושלים ביום ראשון הקרוב. זאת, בשל חשש שהצעדה תגרום למהומה שתוביל למתיחות מול האמריקנים.

 

בן-גביר הבהיר כי אין בכוונתו להיענות לבקשת המשטרה ולדחות את הצעדה, שמטרתה למחות על הבנייה הבלתי חוקית בכפר. "אנחנו לא צריכים להתקפל בפני מיטשל", אמר, "דווקא בשל הגעתו לאזור, חשוב יותר לצעוד כדי להראות לכולם שאנחנו מדינה דמוקרטית. הצעדה אושרה ונעמוד בכל הדרישות שהציבה המשטרה, אך ביטול או אפילו דחייה שלה לא עומדים על הפרק".

 

הצעדה נדחתה מספר פעמים מאז אישורה העקרוני בחודש שעבר, בשל החשש להתחדשות המהומות בירושלים. המשטרה אישרה ל-70 פעילי ימין לצעוד 700 מטרים במשך שעה, מחניון גבעתי ועד למרכז הכפר. הם התבקשו שלא לצעוד עם כלי נשק, גם אם יש להם רישיון. 

 

תושבי הכפר סילוואן מחו על ההחלטה לאשר את הצעדה. "זה מעשה פרובוקציה זול שנועד להתגרות

בתושבים הערבים ותו לא", טען עו"ד זיאד קעואר, המייצג את תושבי שכונת אל-בוסתאן בכפר. "מה הטעם ללכת בסילוואן? לעורר ריב ומדון. אני מקווה שזה יעבור בשקט אבל יש קיצוניים בשני הצדדים וחבל שהמשטרה נותנת יד לקיצוניים האלה".

 

לצד המוחים על הצעדה התייצבה עמותת הימין "אלעד", שמסרה: "לאחרונה אנו עדים לפעילות מתסיסה מצד ארגוני השמאל הקיצוני, וכעת מצטרפים אליהם פעילי הימין לצעדה מיותרת, שללא ספק תתרום לאווירה של הקצנה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-גביר. "לא צריכים להתקפל"
צילום: רועי עידן
מומלצים