שתף קטע נבחר

סוף לפרשה? משרד התקשורת אישר את ייבוא ה-iPad

המשרד מאשר לאייפד "לעשות עלייה" - ומודיע כי נסתיימו הבדיקות וכצפוי, המכשיר עומד בתקנים ובהגדרות הנדרשות לייבוא אישי. במקביל, היבואן העלה עמוד להרשמה מוקדמת לרכישת המחשב

משרד התקשורת הודיע היום (ש') כי ה- iPad, מחשב הלוח החדש של אפל, מותר לייבוא לישראל.

 

החל מיום שני הקרוב יוכלו ישראלים להכניס את האייפד לתחום המדינה - כמכשיר אישי בודד. זאת לאחר שמספר אייפדים החורמו לאחר שיובאו - בטענה לבעיות בהתאמת כרטיס הרשת של המחשב לתקן הישראלי.

 

לטענת משרד התקשורת מייד עם השלמתן של הבדיקות הטכניות, אשר ביצעו אנשי הדרג המקצועי במשרד במהלך השבוע האחרון, הנחה השר משה כחלון לשחרר את עשרים המכשירים שעוכבו ולהתיר את הייבוא האישי.

 

הבדיקות הושלמו

המשרד ביצע בדיקות ובירורים מול הגורמים המקצועיים בחברת אפל העולמית, ברשויות אירופאיות ובמעבדה בינלאומית מוכרת. "להפתעתם" של עובדי המשרד, ה-iPad פועל ברשתות WI-FI באופן אוטומטי ולא משבש כלל מכשירים אלחוטיים אחרים.

 

הבדיקות שבוצעו לגבי מנגנוני פעולת האייפד הוכיחו לגורמים המקצועיים במשרד כי הוא מזהה את אופן פעולת נקודת הגישה (Wi-Fi Access Point) שבסביבתו, ומתאים עצמו אליה.

 

עוד בנושא: האייפד - האם משרד התקשורת נרדם בשמירה?

 

לפיכך, פעולתו היא בהתאם לתכונות הטכניות המותרות לשימוש בישראל, והשימוש במכשירים אלחוטיים של משתמשים אחרים לא ישובש, בניגוד לעמדתו הקודמת של המשרד.

 

איסור גורף מסתורי

האישור של משרד התקשורת התקבל לאחר שבשבועות האחרונים נתקלו אנשים שניסו לייבא את המכשיר (בין באמצעות משלוח לישראל ובין באמצעות מעבר במסלול האדום במכס)  באישור גורף של משרד התקשורת לעשות כן - ובהנחיה החרים את המכשירים עד גמר הבדיקות.

 

אותם לקוחות נאלצו לבחור בין לשלח את המכשיר בחזרה לחו"ל או לאחסן אותו במחסני המכס בעלות יומית.

 

עוד בנושא: בדקנו את ה-iPad: גאדג'ט מושלם או צעצוע סתם?

 

רשימת המתנה בישראל

במקביל לאישור של המשרד לייבוא המחשב לארץ העלתה היבואנית iDigital דף מיוחד להרשמה מוקדמת לרכישה סדורה של המכשיר בישראל. לא ברור האם יש קשר בין שני הדברים או שמא מדובר בצירוף מקרים בלבד.

 

עוד בנושא: iPad: איך אפל מרוויחה על גב לקוחותיה

 

האיסור לייבא את האייפד גרר תרעומת נרחבת מצד אוהדי אפל וחובבי גאדג'טים בישראל - ואף תגובות זועמות על האיסור התמוהה מצד כלי תקשורת בעולם. ישראל היא בינתיים, המדינה היחידה שאסרה על ייבוא האייפד לתחומה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מותר לייבוא. ipad
צילום: יהונתן צור
מומלצים