שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  צבי בר מגיב: השם יעזור לי, צפו להפתעות

  ראש העיר רמת-גן, שהמשטרה קבעה שיש בסיס להאשימו בשוחד, דיבר לראשונה בפתיחת ישיבת המועצה: "אני נאבק על דרכי ועל כבודי ותאמינו לי שיהיו לכם הפתעות". באמצע הישיבה בר הפתיע ואמר שהוא צריך ללכת להצגה ב"הבימה"

  עוד חשוד בשוחד מכחיש כל אשמה ומודיע שייאבק עד הסוף. ראש העיר רמת-גן, צבי בר, דיבר הערב (יום א') לראשונה מאז קבעה המשטרה בשבוע שעבר כי יש תשתית להעמידו לדין בגין שוחד. "אני נאבק על דרכי ועל כבודי ותאמינו לי שיהיו לכם הפתעות", הוא אמר בפתח ישיבת מועצת העיר.

   

  בר הוסיף כי "אני מתמודד עם בעיה שאתן עליה תשובות. אתמודד עם זה לבד, השם יעזור לי". הוא הזכיר את פרשת החניונים, בה הוא לא הועמד לדין. "אני רוצה להזכיר לכולם, שאחרי מה שיחסו לי בפרשת ראובן גרוס - תבעו ממני שאשעה את עצמי. לא השעתי את עצמי אז ולא אשעה גם היום. אני מתמודד עם בעיה שאני צריך לתת עליה תשובות ואתן עליה תשובות".


  צבי בר, היום בישיבה. "אתמודד עם זה לבד" (צילום: ירון ברנר)

   

  ישיבת המועצה נפתחה בקריאת פרק תהילים. כשהוא עם כיפה לראשו המשיך ראש העיר, והצביע עם אצבעו למעלה: "יש כאלה שרוצים אותי שם, יכול להיות שאני אהיה שם".

   

  בעיצומה של הישיבה, בר הפתיע כשהתנצל ועזב את המקום: "אשתי מחכה לי. אנחנו נוסעים להצגה טובה ב'הבימה'. סליחה". חברי מועצת העיר לא ויתרו לבר, גם לאחר שעזב את הישיבה וקראו לו להתפטר. חבר המועצה ד"ר אבי ליליאן, אמר: "לא ניתן, בו זמנית, גם לנהל את העיר וגם להתמודד עם חקירות פליליות כה מורכבות. עקב החשדות הכבדים נגדו והאקלים הציבורי שנוצר בעקבות פרשת הולילנד, ברור לחלוטין שבר לא יכול לשמש דוגמה חינוכית לילדינו. לא יתכן שימשיך גם לשבת ולקבל החלטות בוועדות התכנון, כמי שחשוד בהטיית החלטות באותן מוסדות".

   

  החשד: שוחד תמורת קידום פרויקטים

  מחקירה שהתנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בשנתיים וחצי האחרונות, עלה חשד כי בר לקח שוחד מיזמים בעיר ובתמורה קידם פרויקטים נדל"ניים. בר חשוד גם בעבירות על חוק איסור הלבנת הון ועל פקודת מס הכנסה. החקירה הסתיימה לאחרונה והחומר הועבר לפרקליטות המדינה, לצורך קבלת החלטה האם להעמידו לדין.

   

  הפרשה שבגינה נחקר בר במשטרה, מתייחסת לפרויקטים שונים שאושרו בעירייה - שהקלו עם קבלנים. אחד הפרויקטים המרכזיים קשור למגדל סביון טאוור בשדרות התמרים בעיר. שם, על פי החשד, גדל הפרויקט מ-44 יחידות דיור

   ל-156 ולמעלה מ-30 קומות. ל-ynet נודע כי במשטרה חושדים שראש העיר קיבל כסף מהיזמים לחשבונות שנפתחו עבורו בחו"ל. כמו כן נבדקו פרטיהן של חברות קש בפנמה, שלפי החשד היה להן קשר לבר

    

  בעבר קיבל ראש העיר רמת-גן הודעה מהפרקליטות לפיו יוגש נגדו כתב אישום, בגין עבירת קבלת שוחד ב"פרשת החניונים". אך בחודש פברואר התיק נסגר בשל חוסר ראיות - בין היתר בעקבות מותו של "מלך החניונים" ראובן גרוס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צבי בר, היום. אתן תשובות
  צילום: ירון ברנר
  בניין "סביון טאוור", שבמרכז הפרשה
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים