שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מאסר ל"קדוש עם זרע טהור" ממשרד הביטחון

  עובד לשעבר במשרד הביטחון הציג עצמו כ"קדוש" וסיפר שזרעו הוא נוזל קדושה וכי יש במגע גופו מרפא לגוף ולנפש. כמה נשים נפלו קורבן למעשיו של האיש, שאמר כי הוא אחד מל"ו הצדיקים

  הציג עצמו כ"קדוש" ותקף מינית נשים: ניסים אהרון, עובד משרד הביטחון לשעבר שהורשע בעבירות מין חמורות, נידון בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה ל-10 שנות מאסר בפועל, במסגרת עסקת טיעון. הוא הורשע במעשי אינוס, מעשי סדום, מעשים מגונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ונסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, איומים, נסיון לשיבוש מהלכי משפט, זיוף ושימוש במסמך מזויף.

   

  אהרון, תושב ראשון-לציון, נעצר בחודש אוגוסט אשתקד. מכתב האישום שהוגש נגדו עולה, כי במשך שנים רבות הוא הציג עצמו כאיש קדוש וצדיק, בעל סגולות מרפא, וניצל את תמימותן של נשים ונערות, כדי לבצע בהן מעשים מיניים. בנוסף הן נתנו לו סכומי כסף גדולים במרמה.

   

  עוד עולה מהאישום, שהוגש על-ידי עורכות הדין רקפת מוהר-סגל ויעל בן-שמואל מפרקליטות מחוז מרכז, כי במשך שנים רבות נהג הנאשם - בשנות ה-60 לחייו - לפנות לקהל יעד דתי, או לאחרים החפצים לחזור בתשובה. הוא שיקר כשטען שהוא רב קדוש, טהור, שרבנים נוהגים להתייעץ עמו, מלך, צדיק נסתר, שהוא אחד מל"ו הצדיקים, עושה 'תיקון' נפשות, ושולט על מלאכים.

   

  לצורך כך, נטען באישום, הוא השתמש בהסברים שונים, ובהם כאלה לפיהם נודף מ"הרב ניסים אהרון" "ריח קדושה" שזרעו הוא נוזל קדושה וכי יש במגע גופו מרפא לגוף ולנפש. עוד הוסיף ואמר שמצווה היא לגעת בגופו של "הרב ניסים אהרון" וכי על ידי מגע זה עוברת קדושתו לאחרים ומטהרת את גופם.

   

  השופטים: התנהגותו מפלצתית

  בנוסף, נטען בכתב האישום כי שיקר לחלק מקורבנותיו שאותו "רב ניסים אהרון" ממלא תפקידים בכירים בשירות הבטחון הכללי ובמוסד, ושהוא ביצע משימות צבאיות מעבר לקו האיוב ושהוא נמצא בקשר מתמיד עם ראש הממשלה, שרים ורבנים מכובדים.

   

  בגזר הדין כתבו השופטים: "התנהגותו נלוזה ויש אף לומר מפלצתית... ודומה כי אין די מילים לתאר את כיעורם של המעשים ואת הגנאי והבוז שיש לחוש כלפי מבצעם. עבירות המין רבות וקשות. כיוצא בזה – העבירות של קבלת במרמה. מעשיו של הנאשם

   נמשכו לאורך שנים רבות. תאוותו המינית לא ידעה שובע. הנאשם לא בחל בשום אמצעי כדי לנצל את הנשים – מבוגרות וצעירות - ניצול מיני מחפיר".

   

  השופטים קיבלו את הסדר הטיעון המקל, מפני שהנאשם הודה באישומים נגדו ובכך חסך מהמתלוננות להעיד נגדו בבית המשפט.

   

  בשנת 2008 הועמד לדין הנאשם בבית הדין למשמעת של עובדי המדינה והורשע לפי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות משמעת שעניינן הטרדה של עובדת משרד הבטחון בת 21 שהיתה כפופה לו. בית הדין המשמעתי קיבל את הסדר הטיעון, שלפיו הוטלו על הנאשם אמצעי משמעת של נזיפה חמורה והפקעת משכורת קובעת. כן סוכם, כחלק בלתי נפרד מהסדר הטיעון, שהנאשם יפרוש לגימלאות מרצונו.  

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים זיו
  הועמד בעבר לדין משמעתי. אילוסטרציה
  צילום: חיים זיו
  מומלצים