שתף קטע נבחר

בש"ס כועסים: "אוי לרשע שמוציא דיבתו של מרן"

במפלגתו של הרב עובדיה זועמים על שרבוב שמו לרשימת מקבלי הכספים בפרשת הולילנד, ומאשימים את המשטרה. "זו פגיעה בגדול ישראל, אי אפשר לשמור על דיסקרטיות?", תהה ח"כ זאב. "הרב לא מתעסק בדברים האלה", הבהיר השר נהרי

בש"ס לא אוהבים - בלשון המעטה - את שרבוב שמו של מנהיגם הרוחני, הרב עובדיה יוסף, לספיחי פרשת הולילנד. "אוי לו לאותו רשע, שמוציא דיבתו של מרן אפילו ברמז", אמר היום (ב') ל-ynet ח"כ נסים זאב. "מדובר בפגיעה בגדול ישראל, וזה דבר חמור מאוד". הוא האשים את המשטרה בהדלפות שיטתיות מפרטי החקירה: "הרי ברור שזה לא יוצא ממדרשם של הנחקרים. מדוע אי אפשר לשמור על דיסקרטיות?".

 

מוקדם יותר טען עו"ד גיורא זילברשטיין, פרקליטו של מאיר רבין, אחד החשודים העיקריים בפרשת השוחד והנדל"ן, כי מרשו נשאל בחקירתו אם העביר כספים לבכירים שונים, בהם, בין היתר, הרב יוסף, וכן לשר החוץ אביגדור ליברמן, לח"כ רוחמה אברהם ולשר לשעבר דני נוה. "הוא הכחיש מכל וכל את הטענות", אמר הפרקליט. "מדובר בטענות שמעלה עד המדינה, ואין להן אחיזה במציאות".

 

"זה פשוט דברי הבל וריק", טען ח"כ זאב. "אני בכלל לא מכיר את האדם הזה, רבין. הוא לא קרוב לחכם עובדיה, מעולם לא היה בביתו. לדעתי זה הכל עורבא פרח".

 

עוד הוסיף: "החקירה מתנהלת ומסתעפת ללא כל פרופורציה. אפשר להגיע כך לחצי מדינת ישראל ומה שקורה זה שמעלים שמות של אנשים, ופרסומים נוראיים הפוגעים בחפים מפשע".

 

השר משולם נהרי התעדכן בדברים בזמן שהשתתף בדיון ועדת השרים לענייני חקיקה. "הרב עובדיה לא מתעסק בדברים האלה ולא שייך אליהם כלל", אמר. "הוא רחוק מכך. כל דבר שקשור לש"ס, ישר אומרים הרב עובדיה.

יש הרבה דיסאינפורמציה בכל הקשור לפרשת הולילנד".

 

גם יתר האישים ששמם הוזכר מיהרו לדחות בשאט נפש את הפרסום. "מדובר בשטויות והדברים אינם ראויים להתייחסות", נמסר מלשכת ליברמן. "מדובר בדברי הבל ולשון הרע, שאינני מתכוונת לעבור עליהם לסדר היום", הוסיפה ח"כ אברהם. "מעולם לא הכרתי ופגשתי את האיש המדובר. בכוונתי להורות לעורך דיני לבחון את הקשקוש הזה ולהגיש קובלנה פלילית בגין הוצאת לשון הרע נגד כל מי שיטען טענה מופרכת והזויה שכזאת".

 

נוה הוסיף: "חבל שמופרחים לאוויר העולם באופן סתמי שמות, כמו שלי, שברור שרק דמיון פרוע יכול להזכירם בפרשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
"הכל עורבא פרח". ח"כ זאב
צילום: זום 77
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיא אסיאג
צילום: סבסטיאן שיינר
"הרבה דיסאינפורמציה". השר נהרי
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים