שתף קטע נבחר

היועץ וינשטיין: אטפל בהולילנד, אך לא באולמרט

עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה כתב, כי לאור מורכבות הפרשה והשלכותיה, ראש התביעה חייב להיות מעורב - אך הוא לא יעסוק בהיבטים הפליליים ובאלו הקשורים בראש הממשלה לשעבר, אותו ייצג בעבר

היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, הודיע עוד לפני שנכנס לתפקידו כי לא יעסוק בחקירות בהן מעורב ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט - אותו ייצג בעבר. אך עתה מתברר, כי יעסוק בפרשת הולילנד - בה נקשר שמו של אולמרט.

 

במכתב ששלח היום (ב') עוזרו הבכיר של וינשטיין, עו"ד רז ניזרי, לתנועה לאיכות השלטון נכתב כי על רקע העובדה שוינשטיין ייצג בעבר את אולמרט, הוא לא יוכל להתעסק בצורה אופרטיבית בעניינים הנוגעים להיבטים הפלילים של פרשת הולילנד. הוא הדגיש ניזרי כי וינשטיין הבהיר זאת כבר בראשית הישיבה שקיים בלשכתו בנוגע לפרשת הולילנד לפני כ-10 ימים.

 

עם זאת, ציין ניזרי במכתבו, כי לפרשת הולילנד השלכות רבות - והיועץ המשפטי לממשלה המכהן כראש התביעה הכללית - צריך להיות אחראי על ליווי ויעוץ משפטי לזרועותיה השונות של הרשות המבצעת ולכן עסק ואף יעסוק, הן ישירות והן באמצעות אנשיו, בהיבטים מנהליים ואזרחיים שונים שעלו ויעלו בפרשת הולילנד.

 

ניזרי מביא דוגמה להתערבות וינשטיין: רק לאחרונה החליט ראש הממשלה לערוך בחינה נוספת של מנגנוני הבקרה שנכללו ברפורמת התכנון והבניה, על רקע ההשלכות השונות שעולות מפרשת הולילנד. לדבריו, מובן כי היועץ המשפטי והגורמים הרלוונטיים הכפופים לו יעסקו בעניין זה.

 

לסיום, הדגיש ניזרי כי הם מוקירים ומעריכים את התנועה לאיכות השלטון בדבר מעמדו של מוסד היועץ המשפטי לממשלה, "אך תוכלו להניח שאנו חרדים לכך לא פחות וערים למשמעויות השונות של הדברים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וינשטיין. מעורבות חלקית
צילום: גיל יוחנן
מומלצים