שתף קטע נבחר

החשבון נסגר: הורג שוטר מג"ב חוסל ביום השנה

ראובן משיח, שבנו יניב ז"ל נרצח על-ידי עלי סוויטי לפני שש שנים בדיוק, קיבל הבוקר את הבשורה שהמחבל נהרג. "המוות שלו לא יחזיר את בני. אבל הידיעה שהוא כבר לא חי והוא לא יוכל לפגוע ביהודים - נותנת קצת עידוד", הוא אמר ל-ynet

שש שנים בדיוק חיכו בני משפחתו של סמל-שני יניב משיח ז"ל, שכוחות הביטחון יתפסו או יפגעו בעלי סוויטי, בכיר בזרוע הצבאית של חמאס בחברון, האחראי לרצח בנם - ששירת במג"ב. הבוקר (יום ב') הם קיבלו את הבשורה שהמחבל נהרג בפעילות צה"ל בבית עווא ליד חברון.  

 

ראובן משיח, אביו של יניב ז"ל, סיפר ל-ynet כי מפקד מג"ב סיפר לו שרוצח בנו נהרג, כשכוחות הביטחון ניסו לעצור אותו. "זה לא מוריד את הכאב. המוות שלו לא יחזיר את בני. אבל הידיעה שהוא כבר לא חי והוא לא יוכל לפגוע ביהודים - נותנת קצת עידוד".

 

ראובן אמר כי התאריך הסמלי, שש שנים לאחר רצח בנו - מיוחד: "חבריו של יניב ליחידה תמיד אמרו לי שלא משנה כמה זמן יידרש, הם יתפסו חי או מת את הרוצח, והנה היום הם הצליחו לעשות זאת במבצע מיוחד". האב אמר כי "כל המחבלים באשר הם צריכים לדעת שכוחות הביטחון יבואו איתם חשבון ולכן עדיף להם להפסיק עם הטרור, משום שאנחנו לא נרפה לעולם".

 

אחיו של יניב, קובי, שנסע אתמול להונגריה ללימודים שוחח עם האב לאחר קבלת הבשורה ואמר: "עכשיו טוב לי. אני שמח שהוא לא יעשן יותר סיגריות או ישתה קפה וייהנה מהחיים".

 

במהלך המבצע, כרזו החיילים לסוויטי לצאת מהבית כמה פעמים. לאחר שזה סירב להסגיר את עצמו החל נוהל "סיר לחץ", שכלל בין היתר ירי לעבר אחד מהקירות החיצוניים של הבית. בנוסף, נעשה שימוש באמצעים שונים לגרום לו לצאת מהמבנה. כוחות צה"ל השתמשו בכלים הנדסיים להרס מבוקר ומדורג של מבנה הבית בו הסתתר המחבל, במטרה לאפשר לו לחזור בו ולהסגיר עצמו. בסיום המבצע נמצא המחבל מת בהריסות הבית בו התבצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סוויטי. נהרג בבית עווא
יניב משיח ז"ל
משפחתו האבלה של סוויטי, היום
צילום: רויטרס
מומלצים