שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בן 3 בלע נוזל בערה למנגל - ואושפז במצב קשה

  ירון ברוך מנתניה בילה עם הוריו במנגל משפחתי, שתה בשוגג מנוזל חומר הבערה, ובתוך זמן קצר החל להיחנק. הוא הובהל לבי"ח קפלן ואושפז בטיפול נמרץ. אמו, אחות במקצועה: "הרגשתי שאני מאבדת אותו. הוא הדרדר בשניות". מצבו התייצב, והרופאים מקווים כי ישתחרר לביתו בתוך כמה ימים

  החג כמעט והסתיים באסון: ירון ברוך, פעוט בן 3 מנתניה, הובהל במהלך יום העצמאות לחדר המיון בבית החולים קפלן לאחר ששתה בטעות מבקבוק ובו נוזל בערה למנגל. הוא הגיע כשהוא סובל מהקאות וקוצר נשימה ואושפז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים. 

   

  "תמונה שאני לא מאחלת לאף הורה"

  אמו של ירון, אחות במקצועה, סיפרה כי הגיעה עם המשפחה לבלות את יום העצמאות בחורשה סמוכה לרחובות. "ירון הלך לשחק עם יתר הילדים", סיפרה האם שרה בשיחה עם ynet, "וכמה שניות לאחר מכן הוא בא אליי בבהלה גדולה עם ריח של נפט וגודש בוורידי הצוואר. זו תמונה שאני לא מאחלת לאף הורה. התעשתנו מייד, התזתי מים לתוך הפה שגרמו להקאה, נטלתי את בקבוק חומר הבערה ונסענו מהר לקפלן. ירון חובר לחמצן והועברנו ליחידה לטיפול נמרץ ילדים".  


  ירון, שרה והאחות המטפלת ( צילום באדיבות בי"ח קפלן)

   

  "כשראיתי את ירון במצב של כמעט חנק הייתי בפניקה כמה שניות", היא משחזרת, "הרגשתי שאני מאבדת את הבן שלי. מצבו הדרדר בשניות. יחד עם זאת, לא איבדתי את העשתונות ועשיתי כל שנדרש על מנת להגיע במהירות האפשרית לקבלת טיפול רפואי מתאים. זהו נס עצמאות שהייתי לידו בזמן ושהוא קיבל טיפול מהיר".

   

  מגופו של ירון נלקחה בדיקת דם שנשלחה למרכז הארצי למידע בהרעלות, שם אובחן כי אכן מדובר בנוזל הכימי המשמש להדלקת הפחמים. 

   

  "היה מזל גדול שהיה מעט חומר"

  ד"ר ארווין טבצ'ניק, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים בקפלן, מספר כי ירון הגיע לבית החולים בהכרה מלאה כשהוא סובל מקוצר נשימה. "המטופל שתה כמות קטנה של החומר הדליק שמתפקד כנפט. החומר נכנס לריאות ולכן גרם לדלקת ריאות כימית, המצריכה שימוש במסכת חמצן, בדיקות תכופות כגון רמת החמצן

  בדם, השגחה וניטור. לעתים החומר הכימי נספג בגוף ועלול לגרום לבעיות נוירולוגיות ולאי ספיקה נשימתית. במקרה זה, היה מזל גדול שהחומר לא חדר בכמות גדולה לריאות. בימים האחרונים ישנו שיפור גדול במצבו. אנו מקווים שבקרוב הוא ישוחרר לביתו".

   

  ד"ר טבצ'ניק הוסיף כי במצב של שתיית חומרי בערה ונפט, יש להגיע מייד לחדר המיון הקרוב: "ההרים צריכים להקפיד כי בתוך כל אירועי החגים ישאירו את הבקבוקים במקומות בטוחים ורחוקים מהישג ידם של הילדים". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ירון בבית החולים. "היה לו מזל"
  באדיבות בי"ח קפלן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים