שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מערכת ראייה למניעת התנגשות

  בטיחות אינה שמורה רק לעשירים. סובארו מציגה מערכת בטיחות המזהה קרבה מסוכנת לעצמים, מסוגלת להאט ואף לעצור את המכונית כליל

  לא רק במכוניות יוקרה. סובארו מציגה מערכת המזהה עצמים מסוכנים בדרכה של המכונית, ואשר מסוגלת להאט או אף לעצור כליל את המכונית במקרה ויש סכנת התנגשות. מערכות דומות קיימות זה מכבר במכוניות יוקרה של יצרניות אחרות, וזו פעם ראשונה לשילוב מערכת שכזו במכונית משפחתית מהשורה. מערכת ה-EyeSight (מראה) מבוססת על מערכת דומה אך פשוטה יותר, שהוצגה עוד לפני שנתיים, ותוצע החל מ-2011 בדגמי לגאסי שונים. בשלב ראשון רק בשוק היפני.

   

   


  המערכת יודעת לזהות עצמים במרחב ולמנוע פגיעה בהם 

   

  המערכת עושה שימוש בצמד מצלמות, הסורקות באופן קבוע את סביבת נתיב ההתקדמות של המכונית. כאשר היא מזהה קרבה מסוכנת לעצם כלשהו, מופעלת התראה קולית. במידה והפרשי המהירות בין המכונית לעצם המסוכן גדול מ-30 קמ"ש, תאט המערכת את המכונית. במידה והמכונית נעה במהירות של פחות מ-30 קמ"ש (תנועה עירונית בעיקר), והנהג אינו מבצע כל פעולה כדי להאט את המכונית, תבלום המערכת את המכונית לעצירה מלאה.

   

  גם מערכת בקרת השיוט המתקדמת של סובארו, מסוגלת לעצור את המכונית לגמרי במידה והרכב שלפנים עצר, ולהתחיל שוב בנסיעה כאשר הרכב שלפנים נע. סובארו תציג את המערכת כבר בחודש הבא בלגאסי. לא ברור מתי ואם בכלל תשווק סובארו את המערכת מחוץ לגבולות יפן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סובארו EyeSight: מונעת התנגשות
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים