שתף קטע נבחר

בכיר על מעצר זקן: "היה חשש משיבוש החקירה"

במערכת אכיפת החוק דחו את טענות ראש לשכת אולמרט לשעבר ומקורביה, כי המעצר מיד עם נחיתתה היה לא ראוי: "רק כך אפשר לוודא שלא יהיה תיאום וישובשו הליכים". לטענתם, המעצר לא נועד "לעשות כותרות", אלא נבע מצורך אמיתי

"צריך להבין שמדובר בפרשת שוחד גדולה, וכל תיאום או ניסיון לתיאום בין החשודים יכול להביא לאובדן ראיות ופגיעה בחקירה" - כך הסביר הערב (יום ב') ל-ynet גורם בכיר במערכת אכיפת החוק את ההחלטה על מעצרה הדמרטי והמתוקשר של שולה זקן, ראש לשכתו של אהוד אולמרט לשעבר, בנתב"ג.

 

נחיתה קשה לשולה זקן - הסיקור המלא ב-ynet:

 

אותו גורם בכיר, המעורה בפרטי החקירה, הסביר כי "היה הכרחי לעצור את זקן כפי שנעצרה, משום שהיה חשש גדול משיבוש הליכי משפט. בצורה הזו, ברור שלא ישובשו הליכים".

 

כבר עם מעצרה בצהריים הטיחו מקורביה של זקן ביקורת חריפה במשטרה. "זה פשוט ביזיון. מתייחסים אליה כאילו הייתה רוצחת או אנסת וכאל אחרונת העבריינים", אמרו בשיחה עם ynet. "לא יכלו לתת לה להגיע הביתה, לשים את המזוודה, להתקלח אחרי טיסה ארוכה, ואז להזמין אותה לחקירה?".

 

בערב, עם הגעתה להארכת המעצר בבית משפט השלום בראשון-לציון, הצטרפה זקן עצמה לביקורת ואמרה: "לא ציפיתי שיעצרו אותי בנמל התעופה בן-גוריון, אבל זה לא מפתיע אותי. חבל שהתנהגו אליי כך וחיכו לי בשדה". הערב הוארך מעצרה של זקן בשבעה ימים, בין השאר בחשד לקבלת שוחד והעברה של שוחד לאולמרט.

 

אבל הערב דחו גורמים נוספים את הביקורת שהטיחו מקורביה של זקן במשטרה בעקבות המעצר. אותם גורמים

הדגישו כי הדבר נעשה לא על מנת "לתפוס כותרות", אלא בשל צורך חקירה אמיתי והצורך המיידי לשמוע את דבריה.

 

"לא הייתה אפשרות לשלוח את זקן הביתה, ולהגיד לה שתגיע בכוחות עצמה למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה", הסביר הגורם הבכיר. "היה חשש שהיא תדבר עם מישהו על כל הפרשה, והיה צריך לשמוע את גירסתה בהקדם האפשרי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זקן. "אי אפשר לתת לשים את המזוודה?"
צילום: דודו אזולאי
מומלצים