שתף קטע נבחר

מהנדס העיר ירושלים: לעצור את פרויקט הולילנד

בצל החקירה לעבירות שוחד, המהנדס והיועץ המשפטי לעירייה פנו ליו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בדרישה "להתלות את ההיתרים" שניתנו לחפירת שלושה בניינים שטרם נבנו

בעוד הפרשה רותחת - האם הבניינים מוקפאים? בכירים בעיריית ירושלים החלו לפעול להקפאת המשך פרויקט הבנייה המגלומני שנמצא בלב חקירת המשטרה למעשי שוחד ושחיתות. קובי כחלון, סגן ראש העיר ירושלים ומחזיק תיק התכנון והבנייה בעירייה, הודיע כי הוועדה המקומית תתכנס בשבוע הבא לדיון בהקפאת היתרי הבנייה לפרויקט, שאליה יזומנו התומכים במהלך והמתנגדים לו.

  

 

פרשת הולילנד - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

היועץ המשפטי של עיריית ירושלים, עו"ד יוסי חביליו, ומהנדס העירייה שלמה אשכול, הגישו חוות דעת ליו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיר. מהמסמך עולה כי רק לפני חודשיים ביקשו יזמי הפרויקט קבלת הטבות נוספות להמשך הבנייה - בין היתר הוספת יחידות דיור וסטייה מהתוכנית המאושרת, מפני שאחוזי הבנייה שנותרו ליזמים אינם מספיקים להשלמה הפרויקט". 


הפרויקט עם השלט ששונה ל"חולילנד" (צילום: גיל יוחנן)

 

בחוות הדעת קראו השניים "להתלות את ההיתרים" שניתנו לחפירת שלושה בניינים נוספים שטרם נבנו. המשמעות של חוות הדעת היא למעשה הקפאת הבנייה של המבנים, ומדובר בצעד אופרטיבי ראשון בנושא. "נוכח האמור, סבורים היועץ המשפטי לעירייה ומהנדס העיר, כי מתן היתרי החפירה ובוודאי ההחלטה על חידושם נעשו מבלי שהונחה בפני רשות הרישוי מלוא התשתית העובדתית הרלוונטית... לפיכך, לדעתנו יש להתנות את ההיתרים עד לבירור מלוא העובדות הרלוונטיות ועד להצגת תשתית עובדתית מלאה כנדרש", כתבו המהנדס והיועץ המשפטי בחוות הדעת.

 

"הפרויקט נבדק תחת זכוכית מגדלת"

יוסף (פפה) אללו, סגן ראש עיריית ירושלים מטעם סיעת מרצ, הוא זה שפנה בנידון ליועץ המשפטי לעירייה. "אני שמח שפרויקט הולילנד נבדק עכשיו תחת זכוכית מגדלת. מדובר בפרויקט שנולד בחטא. יש לעצור הכל עד שכול הנושא יתבהר ורק אחר-כך להוציא מסקנות להמשך. לפי הבקשות אני רואה שהפרויקט המגלומני ממשיך לגדול לאין סוף והפגיעה בנוף הירושלמי נמשכת. על העירייה והמדינה להשתמש בכל הכלים שברשותה על-מנת למזער כמה שיותר נזקים בעתיד", הוא אמר.

 

חוות הדעת ניתנה לאחר שגורמים בעירייה פנו ליועמ"ש בדרישה לעצור את המשך הפרויקט. כפי שפורסם ב-ynet, היועץ השיב כי פנה למנהל התכנון לקבל את כל הפרטים הרלוונטיים.

 

בינתיים ממשיכים חוקרי יאח"ה בחקירת הפרשה. סגן ראש עיריית

ירושלים לשעבר, יהושע פולק, שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים. פולק, שנחקר באינטנסיביות מאז מעצרו לפני שבוע במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), חשוד בקבלת שוחד, תיווך לשוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, וקשירת קשר לביצוע פשע. 

 

היום נמשכה גם חקירתה של שולה זקן, החשודה בקבלת שוחד ובתיווך במתן שוחד לאהוד אולמרט, תמורת קידום מיזם הבנייה המגלומני.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הולילנד. להקפיא חפירות
צילום: AFP
עו"ד חביליו. העביר חוות דעת
מומלצים