שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  שב ממצרים וסיפר: "הם ירו ורצו עם רובים שלופים"

  אביו של שגיא שחורי, האופנוען שהוחזק במצרים 4 ימים, שמע מבנו על חוויותיו: "הוא התקדם ולא הייתה גדר. הוא המשיך טיפה, שמע ירייה, ורצו אליו שני מצרים עם רובים שלופים". החוקרים המצרים היו "קורקטיים ואדיבים", ולא הרביצו

  "הוא סיפר לנו הכל" - אמר הבוקר (יום ד') בהתרגשות מאיר שחורי, אביו של שגיא שחורי ששב הלילה לארץ בתום ארבעה ימים במעצר במצרים. האב שוחח לפנות בוקר עם בנו, ולאחר מכן עדכן בפרטים שסיפר לו על החוויה הלא פשוטה שעבר, לפני שחזר סוף סוף לישון במיטה בביתו שבקדש ברנע.

   

  שחורי חצה את הגבול בשוגג באזור נחל לבן, בזמן שטייל עם אופנועו. כך נשמעה החוויה, על פי תיאורו של האב: "הוא סיפר שהוא נסע עם האופנוע ועבר את הכביש, התקדם עוד קצת, ולא הייתה גדר. הוא המשיך טיפה ואז ראה את חלקי הגדר ונעצר. אז הוא שמע ירייה, רצו אליו שני מצרים עם רובים שלופים והוא נעמד".

   

  "הם לקחו אותו ואת האופנוע לעמדת התצפית שלהם", המשיך האב בסיפור. "אחר כך באו החבר'ה שלנו עם ההאמר והג'יפ (כוחות צה"ל), אך לא נתנו להם להיכנס כדי לחלץ אותו, כי הוא היה בקטע שלהם. הוא היה בטוח שישחררו אותו - אבל לא. העבירו אותו לרפיח ומשם לאל עריש".


  שחורי ואביו, הלילה במעבר כרם שלום (צילום: צפריר אביוב)

   

  לדבריו, בני לא סבל מיחס המצרים: "חקרו אותו קצת אבל לא משהו רציני. לא הרביצו לו. הם היו די קורקטיים ואדיבים. בסך הכל, המחשבות הן יותר גרועות מאשר המצב בפועל. המצרים דווקא אמרו לו כמה פעמים ביום שהוא משתחרר. אתמול בלילה העירו אותו בחצות ואמרו לו 'תתלבש, אנחנו נוסעים לישראל'. מאוד התרגשנו כשראינו אותו. גם הוא".

   

  "פעם ראשונה שמחזירים מישהו בלי שהחטיפו לו מכות"

  כשהגיע שגיא לפנות בוקר לביתו ביישוב קדש ברנע, בנו בן החמש עדיין ישן, ולא היה מודע לכך שאביו חזר. הסבא מאיר ביקש שיעזבו את בנו ומשפחתו במנוחה, שכן עברה עליהם חוויה קשה והם מבקשים לשמור על הפרטיות שלהם. "זה יכול היה להיגמר אחרת, אבל המצרים נהגו בו טוב, נתנו לו לאכול", סיכם. "רק המחשבות גרמו גם לו וגם לנו למתח ולדאגה אבל זה עבר. תודה לכולם".

   

  בקיבוץ שמחו לבואו של שגיא, אך השתדלו גם לכבד פרטיותם של בני הזוג. "כולם פה שמחים מאוד שהוא חזר", אמר מתי ברקוביץ', יו"ר הוועד המקומי. "כל הדרך המשפחה ביקשה להודות לכולם, גם לתקשורת, שסייעו לחלץ אותו במהרה". לדבריו, במוצאי שבת יערכו ביישוב מסיבת ל"ג בעומר, וינצלו את המועד כדי לחגוג את שיבתו של שגיא לחיק משפחת קדש ברנע.


  אזור ה"אין גדר" בו חצה שחורי את הגבול (צילום: הרצלי וסף)

   

  ראש מועצת רמת נגב, שמוליק ריפמן, בירך אף הוא על חזרתו המהירה של שחורי: "בערב עוד חשבתי שאולי לא יחזירו אותו, למרות שעדכנו אותנו.

  כשהודיעו שמחזירים אותו, הייתה התרגשות גדולה אצל המשפחה ואצלנו. אשתו וחברים מהפתחה נסעו לכרם שלום, שם המתינו לו".

   

  "זו הפעם הראשונה שמחזירים מישהו כזה בלי שהחטיפו לו מכות", הוסיף ריפמן, ששיבח גם הוא את יחס המצרים. "הוא חזר עם האופנוע, הנשק והטלפון הנייד. הייתה לנו הערכה שהוא לא חצה את הגבול. הוא אמר שהוא הגיע ממש עד הגבול, עד ה'אין גדר', וחייל מצרי ירה באוויר. שגיא קפא במקום והם אספו אותו אליהם. אני שמח שחזר בריא ושלם. הדברים היו יכולים להיגמר אחרת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שחורי (במרכז) עם אביו, הלילה במעבר הגבול
  צילום: צפריר אביוב
  שחורי בימים כתיקונם
  מומלצים