שתף קטע נבחר

התאונה הקטלנית בי-ם: "רק" מהירות מופרזת

במשטרה עדכנו את החשד הראשוני, והסבירו שלא מירוץ אלא עקיפה מסוכנת הובילה לפגיעה ברוכב האופנוע. אחד הנוסעים ברכב הפוגע סיפר ל-ynet שהנהג הבחין באופנוע ממרחק קצר ולא הספיק לבלום

לא היה מירוץ מכוניות - אך הנהגים נסעו במהירות מופרזת: במשטרה חזרו בהם בצהריים (יום ד') מההודעה כי התאונה הקטלנית על גשר עוזי נרקיס בירושלים סמוך לשכונת הגבעה הצרפתית, בה נהרג רוכב אופנוע כבן 35, נגרמה כתוצאה ממירוץ מכוניות של שני נהגי כלי רכב פרטיים. "הם בוודאות נסעו במהירות מופרזת, כשניסו לעקוף אחד את השני ואז אירעה התאונה", אמר גורם במשטרה. מעצרו של אחד הנהגים הוארך בשלושה ימים.

 

מחקירת המשטרה עולה כי שני הנהגים, בני 18, נסעו על הגשר משכונת פסגת זאב לכיוון מרכז העיר. אחד הנהגים עקף את הרוכב משמאל, אך השני פגע בו והעיף אותו קדימה. בדיון בבית המשפט לתעבורה בירושלים הוחלט אחר הצהריים בהסכמת שני הצדדים להאריך את מעצרו של הנהג הפוגע ביומיים.


גופת האופנוען בזירת התאונה (צילום: גיל יוחנן)

 

סנגורו של הצעיר, עו"ד אריאל עטרי, אמר ל-ynet כי "התאונה התרחשה כשנהג הקטנוע עמד על הכביש ללא אפוד זוהר בנתיב הימני שבו נסע מרשי, במקום שבו אין שוליים. הנהגים נסעו ככל הנראה במהירות מופרזת, אך גם אם מרשי היה נוסע במהירות 30 קמ"ש, הפגיעה בהרוג לא הייתה נמנעת בגלל תנאי השטח".

 

חבר של הנהג הפוגע, שישב במושב האחורי של הרכב בעת התאונה, סיפר ל-ynet: "נסענו אחרי הרכב הלבן, הוא חתך אופנוע שעמד באמצע הכביש כדי לא להתנגש בו. אנחנו, שנסענו במהירות בין בינונית לגבוהה - התנגשנו בקטנוע, משום שהמרחק המועט בינינו וזמן התגובה הקצר בעקבות ההפתעה - גרם להתנגשות הבלתי נמנעת".

 

הנוסע ברכב טוען, כי למרות שנהג בלם בחוזקה וניסה להזיז

 את ההגה בכל הכוח, כל המאמצים לא הועילו והרכב פגע באופנוען. לדבריו, נהג הרכב שנסע מלפנים לא נמלט ולאחר כמה דקות חזר לזירת התאונה. "כל המעורבים הגישו עזרה וכן הזעיקו את כוחות החירום וההצלה. הנהג הפוגע נפגע גם גופנית, מלבד ההלם הכבד בו היה שרוי. כך גם אני וחברי שישב ליד הנהג, שנפגענו קלות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת התאונה בגבעה הצרפתית
צילום: גיל יוחנן
הנהג הפוגע מובא לדיון בהארכת מעצרו
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים