שתף קטע נבחר

פלסטינים: מפגין מת מירי צה"ל ליד הגדר בעזה

ארגון "בצלם" הפיץ סרטון המתעד את התקרית, שבו נראים מפגינים נכנסים לאזור האסור לתנועה סמוך לגדר המערכת מצדה הפלסטיני - ואז נשמעות יריות. לדבריהם, לא היו חמושים בקרב המפגינים. גורמי צבא: ירינו לעברם אחרי שסירבו להתפזר, אחד המפגינים נפצע, לא מוכרת פגיעה חמורה יותר. התקרית נחקרת בפיקוד הדרום

גורמים ברצועת עזה דיווחו כי צעיר פלסטיני בן 19 שנפגע היום מאש צה"ל במהלך הפגנה סמוך לגדר המערכת של הרצועה, מת אחר הצהריים (יום ד') מפצעיו בבית החולים "שיפא" שבעזה. האירוע שבו נפגע הצעיר, אחמד סלימאן סאלם דיב, נערך במחאה על החלטת צה"ל לסגור שטחים נרחבים סמוך לגבול הרצועה עם ישראל לכניסת פלסטינים.

 

מדובר צה"ל נמסר כי קודם לירי, המפגינים הבעירו אש ויידו אבנים לעבר כוח צה"ל שהיה במקום. החיילים, כך לפי דובר צה"ל "פעלו על מנת להרחיק את המפגינים וביצעו ירי לצורכי הרחקה". התקרית נחקרת בפיקוד הדרום.

 

גורמים צבאיים אמרו כי כוח צה"ל ירה באוויר ומשלא נענו המפגינים - ירו החיילים לעבר פלג גוף תחתון של אחד המפגינים, שנפגע בעכוזו. בצה"ל אמרו תחילה כי אינם מכירים פגיעה חמורה יותר.

 

בסרטון שהפיץ ארגון "בצלם" וצילם אחד מאנשי הארגון ברצועה, נראים המפגינים הפלסטינים צועדים בלווי פעילי שמאל זרים משכונת סג'עיה שבמזרח העיר עזה לכיוון גדר המערכת במרכז הרצועה. הם התקרבו עד מרחק של כמה עשרות מטרים בלבד מקו הגבול, ועמדו מול עמדת צה"ל שבה עמד חייל שהשקיף על המתרחש.

 

קבוצת צעירים תועדה בסרטון כשאנשיה יידו אבנים לעבר העמדה, כשלפתע

נשמע קול ירי של כדור אחד. הצעיר שנפצע ומת מאוחר יותר פונה מהמקום לטיפול בבית החולים. ב"בצלם" טוענים כי המפגינים לא היו חמושים, וכי עשר דקות טרם הירי הקטלני נורתה לעברם אש שלא תועדה בווידאו.

  

בצה"ל הסבירו כי השטח הסמוך לגדר מהווה שטח לחימה והימצאות של גורמי טרור בו מסכנת את תושבי מדינת ישראל וכוחות הביטחון הפועלים באזור. עוד מציינים כי בעבר ביצעו ארגוני הטרור פיגועים בחסות הפגנות שקיימו בשטח זה.

 

תקרית דומה התרחשה לפני כחודש, אז נורו כמה יריות לעבר מפגינים סמוך לשדה התעופה בדהנייה. הפלסטינים דיווחו תחילה על מותו של נער בן 15 מהירי, אך בחלוף כמה ימים הוא שב לביתו בריא ושלם, לאחר שככל הנראה ניסה להבריח את הגבול למצרים דרך מנהרת הברחה, ושם הוחזק כמה ימים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חילופי אש בגבול עזה (ארכיון)
צילום: AFP
מומלצים