שתף קטע נבחר

כץ לפעילי ליכוד: ההצבעה - מבחן יוקרה לנתניהו

רגע לפני פתיחת הקלפיות במפלגת השלטון על הצעתו של נתניהו לבצע שינויים בחוקת הליכוד, נאם לפני חברי מפלגה בנשר - ותקף שוב את פייגלין. "איננו תנועה משיחית, מחר ידעו כולם כמה הליכוד חזק"

מאמץ אחרון לפני היום המכריע. לקראת ההצבעה הרת הגורל מחר במרכז הליכוד על ההצעה לבצע שינוי בחוקת המפלגה, נאמו הערב (יום ד') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר התחבורה, ישראל כץ, לפני חברי מרכז בכנס בעיר נשר - שם ביקשו להדגיש את החשיבות הרבה שהם מייחסים לתמיכתם ביוזמה. מדובר באחד המהלכים האחרונים מצדו של נתניהו, שעסוק בשבוע האחרון במאמצים לגייס תמיכה אל מול אנשיו של משה פייגלין.

 

כץ הבהיר לפעילים כי ההצבעה מחר תסמל את מידת האמון שנותנים חברי המפלגה בנתניהו ובמדיניות שאותה הוא מוביל. "ראש הממשלה מעמיד את יוקרתו למבחן", אמר השר באירוע, שבו השתתפו כ-250 פעילים.


כץ ונתניהו בנשר. קריאה אחרונה לפעילים (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

נתניהו עצמו ביקש מהקהל לראות בהצבעה שתיערך מחר על הצעתו לדחות את הוועידה קביעת איזון נכון בין האינטרסים האישיים לאלו הלאומיים. "אני מבקש לעשות משהו שנראה על פניו בלתי אפשרי - לקבל שני-שלישים בהצבעה חשאית על נושא פרוצדוראלי", הסביר ראש הממשלה. "כאשר קיימים ניגודים בין האינטרס האישי לזה הלאומי - תעדיף כמובן את האחרון. כאן מדובר באינטרס לאומי במלוא מובן המילה".

 

נתניהו ניצל את הבמה כדי לתקוף שוב את אנשי קבוצת מנהיגות יהודית בראשות משה פייגלין, ואמר כי הם "מיעוט קטן שחבר לתנועה שאינו מייצג - לא אותי ולא אתכם.

 הליכוד אינה תנועה משיחית ולא נתמוך בסרבני גיוס. מחר ידעו כולם עד כמה הליכוד חזק ומאוחד".

 

נוסף על כך, סקר ראש הממשלה את הישגי ממשלתו וציין כי דחיית מועד הוועידה תסייע לו להשלים את המטרות שהציב. "אני רוצה להתמקד באתגרים הלאומיים שעומדים בפנינו ולא להקדיש זמן לוועידה שתדרוש את תשומת לבי".

 

ראש עיריית נשר, דוד עמר, השתתף גם הוא באירוע - ואמר שם כי הוא ואנשיו הבטיחו לסייע לראש הממשלה לגייס תמיכה רחבה בהצעתו שתנוע בין 80 ל-85 אחוזים מקולות חברי המרכז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישראל כץ. פנה ללבם של חברי המפלגה
צילום: הלל פוסק
נתניהו. איזון בין אינטרסים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים