שתף קטע נבחר

נתניהו ניצח בהצבעה בליכוד; פייגלין: גנבו אותנו

76 אחוזים מחברי מרכז הליכוד תמכו בעמדת ראש הממשלה ויו"ר המפלגה והחליטו לדחות את הבחירות למוסדות התנועה. ראש חטיבת "מנהיגות יהודית" תקף את נתניהו עם סגירת הקלפיות ואמר: "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו מנהיג לאומי שלוקח את קולות הימין ונותן אותם מתנה לשמאל"

ראש הממשלה דחף את חברי מרכז הליכוד להצביע - ונראה שזה השתלם לו. מתוצאות רשמיות שהתפרסמו אמש (יום ה') עולה, כי יו"ר הליכוד השיג ניצחון בהצבעה על דחיית הבחירות במוסדות במפלגה. כ-76 אחוזים מחברי המרכז תמכו בהצעה, לעומת 23 אחוזים שהתנגדו. בסך הכל הצביעו כ-80 אחוז מחברי מרכז.

 

נתניהו בירך על התוצאות ואמר כי מדובר ב"הישג חשוב, שמוכיח שוב שתנועת הליכוד היא תנועה אחראית ושקולה, הראויה להנהיג את המדינה". הוא הודה לחברי המפלגה על כך שנענו לקריאתו, "ויצאו מבתיהם כדי להצביע בעד דרכה האמיתית של התנועה".

 

הליכוד מצביע - כותרות נוספות ב-ynet:

 

ראש חטיבת "מנהיגות יהודית" בליכוד, משה פייגלין, כינס את תומכיו אחרי סגירת הקלפיות ורמז כי הוא מכיר בהפסד, אך הבטיח להתמודד על ראשות המפלגה בקרוב. "יותר מהר משנדמה לנו נעמוד שוב על התמודדות נוספת לראשות המפלגה, ובה אנחנו חייבים לנצח", אמר בכנס במלון בירושלים.

 

"אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו מנהיג לאומי שלוקח את קולות הימין ונותן אותם מתנה לשמאל", אמר פייגלין, שהוביל את הגוש שהתנגד לדחיית הבחירות. "התנועה הזאת תביא להתקבצות מחנה לאומי חזק ונרחב שיש לו אלוהים, שיש לו אמונה. מה שאני עושה מחר בבוקר זה לדאוג לכך שאנשים יתפקדו לליכוד".

 

הוא טען כי במהלך יום ההצבעה התברר שנתניהו מודאג "אך ורק ממה שקורה בתוך מפלגתו. אלמלא 'מנהיגות יהודית', שום דבר לא היה עומד בדרכו בדרך לחלוקת ירושלים. כלומר, המגרש שבו הסיפור התחולל הוא המגרש שבו אנו נמצאים".

 

"יחד עם זה, מתברר שאנחנו פועלים עם ידיים ורגליים קשורות לחלוטין. גונבים אותנו בבחירות. אין סניפים, אין כללים. אני יכול להמשיך, אז יש כאן דבר והיפוכו. מצד אחד, זה המקום, מצד שני, זה בלתי אפשרי. המציאות תלך ותפחית מכוחם של אותם מנגנונים".

 

"נתניהו תיאם עם שופטי העליון"

הוא ציין כי "ברית המועצות קרסה כשהציבור הפסיק לתת לגיטימציה לשלטון. היום אני שאלתי כמה וכמה חברי וחברות מרכז שהצביעו בעד נתניהו, 'כאשר יתברר לכם שנתניהו באמצעות ההצבעה שלכם חילק את ירושלים, למי תצביעו?' אמרו לי - לך".

 

פייגלין השתלח גם בבית המשפט העליון: "לנו ברור לגמרי, למרות שאולי יהיו מי שיחלקו על כך, שהמהלך תואם מראש בין נתניהו ואנשיו לבין אותה חבורה נכלולית שיושבת בבית משפט העליון. החלטת בית המשפט המחוזי גלגלה את הרעיון הזה של דחיית הבחירות מכל המדרגות, וכשזה מגיע לערעור בעליון, הוא בכלל לא מתייחס לנתונים. ברור שהדבר הזה היה מתואם מראש. בית המשפט העליון יאתרג את נתניהו כל עוד הוא מוסר את ירושלים ואת ארץ ישראל".

 

בסביבתו של נתניהו הביעו סיפוק מהתוצאות, ואמרו שזו הפעם השנייה בלבד בתולדות התנועה שהושג רוב של יותר משני שלישים בהצבעה חשאית לשינוי החוקה. הפעם הקודמת הייתה בשנת 1999, כש-287 איש הצביעו בעד מתוך כ-400 משתתפים.

 

גורם בכיר המקורב לראש הממשלה הזכיר כי רק לפני שבוע נדמה היה שהמשימה בלתי אפשרית. "מי ששינה את מהלך הדברים וגרם לאלפי חברים לצאת מבתים לקלפיות, היה ראש הממשלה, שלקח לידיו את ההובלה במוצאי שבת, והתייצב באומץ בחזית המאבק על דמותה הלאומית והליברלית של תנועת הליכוד. מנהיגותו של נתניהו בלתי ניתנת לערעור".

 

השר כץ: זו הייתה הכרעה על דרך

שר החינוך, גדעון סער, אמר כי "תוצאות ההצבעה מבטאות ניצחון לשיקול הדעת ולאחריות התנועתית והלאומית שגילו חברי התנועה, והבעת אמן בראש הממשלה". יו"ר הקואליציה ויו"ר הסיעה, ח"כ זאב אלקין, בירך על ההחלטה, וקרא לכל חברי סיעת הליכוד לאחד שורות ולפעול יחד בכנסת למימוש מטרות המפלגה.

 

יו"ר צוות התגובות של הליכוד, חבר הכנסת אופיר אקוניס, אמר כי "הבחירות הללו הוכיחו את הדמוקרטיה האמיתית שישנה בתנועת הליכוד. חברי המרכז הוכיחו שהם ערים וקשובים". השר ישראל כץ הוסיף כי "זאת הייתה הכרעה על נושא ובעצם על דרך. ראש הממשלה הוביל באומץ מהלך לא קל, והצליח".

 

חבר הכנסת דני דנון אמר כי "אנו מכבדים את תוצאות הבחירות והרצון של חברי התנועה. על כל חברי תנועת הליכוד להתאחד כגוש אחד ולהמשיך לשמור על אחדות הליכוד, ואני קורא לכל חברי המחנה הלאומי להצטרף לתנועת הליכוד החל

ממחר בבוקר".

 

חבר הכנסת כרמל שאמה בירך גם הוא על תוצאות ההצבעה. "תנועת הליכוד ניצחה וניצלה היום מכניסה לסחרור פוליטי", אמר, "החברים גילו אחריות תנועתית והביאו להכרעה חדה וברורה שצריכה ויכולה לשמש בסיס לאחדות ויציבות הליכוד".

 

יו"ר מרכז הליכוד, השר משה כחלון, הודה לחברים שהשתתפו בהצבעה ואמר: "נתניהו סחף את הליכוד ואני שמח שהמרכז קיבל את הצעת ראש הממשלה".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 29/04/2010 23:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. "הישג חשוב"
צילום: דודו אזולאי
המלך הוא עירום? פייגלין
צילום: תהילה ברמסון
מומלצים