שתף קטע נבחר

"השמאל חוזר לכיכרות"; יפגינו בכיכר ציון

פעילי שמאל משלום עכשיו ותומכי "השמאל הלאומי" יפגינו בעוד כשבועיים בכיכר ציון ויקראו לפנות התנחלויות ולהקים שתי מדינות לשני עמים. "זו תהיה הפגנת שמאל ראשונה שבה נישא בגאווה את דגל ישראל", אמר עו"ד אלדד יניב

צעד נוסף לקראת הפיכת ה"שמאל הלאומי" לתנועה פוליטית רשמית: בעוד כשבועיים צפויים פעילי שמאל, בין היתר פעילים של שלום עכשיו ותומכי מניפסט "השמאל הלאומי", לערוך הפגנה בכיכר ציון בירושלים, תחת הכותרת "ציונים ללא מתנחלים". כך נודע ל-ynet.

 

להפגנה יצטרפו גם פעילים של מרצ ושל התנועה הירוקה, וכן סטודנטים החברים בתא אופק באוניברסיטה העברית וסטודנטים מכל האוניברסיטאות בארץ.

 

בימים הקרובים יחלו כארבע מאות מתנדבים ברחבי הארץ לתלות כרזות המזמינות צעירים בעלי אוריינטציה פוליטית שמאלית להשתתף בהפגנה.

 

הנואמים בהפגנה יקראו לפנות התנחלויות ולהקים שתי מדינות לשני עמים. "זו תהיה הפגנת שמאל ראשונה שבה נישא בגאווה את דגל ישראל", אמר עו"ד אלדד יניב, מכותבי מניפסט ה"שמאל הלאומי". "אחרי הרבה הפגנות של השמאל הרדיקלי, הגיע הזמן להפגנת שמאל ציוני. בחרנו בכיכר ציון בכוונה, כי זו כיכר המרפסת שבה נאמו אנשי הימין נגד יצחק רבין, ובה נראו כרזות של רבין במדי אס.אס".

 

עו"ד יניב: "השמאל חוזר לכיכרות"

בהפגנה לא צפויים לנאום פוליטיקאים, וגם לא פוליטיקאים לשעבר, אלא רק פעילים צעירים מן השמאל - מחציתם נשים ומחציתם גברים. מארגני ההפגנה אומרים כי ככל הנראה ישתתפו בהפגנה גם אמנים ידועים. "אם זה יצליח, אז סוף סוף תהיה הפגנה שמאלנית ציונית", אמר יניב.

 

"לאנשים יהיה ברור כי סוף סוף, השמאל חוזר לכיכרות. זו תהיה תשובה ציונית הולמת גם לאנרכיסטים שלא חושבים שצריך שתי מדינות, וגם למתנחלים שמנסים להטביע את הציונות בים", הוסיף.

 

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר כי בהפגנה יישמע קולם

של אלה המתנגדים לבנייה במזרח ירושלים. "יש קואליציה רחבה שקוראת להרים קול. בנושא ירושלים במיוחד, נתניהו, רובי ריבלין ואחרים מנסים לצייר קונצנזוס מדומה, שתומך בהתנחלויות בירושלים.

 

אחת המטרות של ההתארגנות היא לשבור את הקונצנזוס הזה, ולהעביר מסר ציוני וברור, שהבנייה במזרח ירושלים ובעיקר בשכונות הערביות, לא משרתת את האינטרסים של מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציונים ללא מתנחלים. עו"ד אלדד יניב
לא לבנייה בירושלים. יריב אופנהיימר
מומלצים