שתף קטע נבחר

"שולה זקן משתפת פעולה וייתכן שתשוחרר"

במשטרה מעריכים כי שולה זקן, ששיתפה פעולה עם החוקרים, תשוחרר היום למעצר בית. גם "המאכער" מאיר רבין צפוי להשתחרר ממעצר לאחר שהחוקרים לא הצליחו להפכו לעד מדינה. עדיין לא ברור מתי אולמרט יזומן לחקירה

עכשיו יהיה לה זמן לפרוק את המזוודות? שולה זקן, לשעבר ראש לשכתו של אהוד אולמרט שנעצרה מייד עם שובה מארה"ב, צפויה להגיע היום (א') שוב לבית משפט השלום בראשון לציון, וההערכה במשטרה אמש היתה שייתכן כי תשוחרר למעצר בית. עם זאת, החלטה סופית בעניינה תתקבל רק בבוקר בידי צוות החקירה. 

 

במהלך ימי המעצר שלה שיתפה זקן פעולה עם החוקרים כשהשיבה לשאלותיהם. עם זאת, היא טענה כי בניגוד לחשדות נגדה על קבלת שוחד וסיוע בפרויקט הולילנד, היא מעולם לא קיבלה כסף מהיזמים, וכי לא ידוע לה על כך שראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט קיבל כספי שוחד.

 

במקביל צפוי גם "המאכער" מאיר רבין, להשתחרר ממעצר ביום שני, לאחר שניסיונות המשטרה להפכו לעד מדינה עלו בתוהו, והוא ממשיך לשמור על שתיקתו. מחר בבוקר יתקיים ערער בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה בעניינו של רבין שביקש לקצר את תקופת מעצרו. בכל מקרה נראה שביום שני עתיד רבין להשתחרר ממעצר, אלא אם כן תחול תפנית של הרגע האחרון והמשטרה תבקש את אישור היועץ המשפטי להאריך את מעצרו בימים נוספים.

 

עדיין לא ברור מתי אולמרט יזומן לחקירה

בימים האחרונים המשיכו החוקרים, כשהם נסמכים בין היתר על עדותו של עד המדינה, לבדוק מקומות שונים שלטענתם אליהם הועבר הכסף, הן בארץ והן בחו"ל. כל מהלכי החקירה האחרונים של יאח"ה נעשים על מנת לגבות את כל העדויות וההודעות בנוגע לחלקו של אולמרט בפרשת הולילנד.

 

מטרת החוקרים היא לקבל תמונה מלאה בנוגע לכל הגורמים שהיו קשורים באופן ישיר או עקיף בפרשה זו לאולמרט, ורק לאחר מכן לזמן את רה"מ לשעבר לחקירה. בשלב זה עדיין לא ברור אם אולמרט יזומן כבר השבוע לחקירה. החלטה כזו תתקבל רק לאחר ישיבת עדכון מיוחדת של ראש אגף החקירות, ניצב יואב סגלוביץ', ומפכ"ל המשטרה רב-ניצב דודי כהן. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדרך למעצר בית? שולה זקן
צילום: דודו אזולאי
יזומן השבוע לחקירה? אולמרט
צילום: AP
מומלצים