שתף קטע נבחר

ניגריה: מנהיג מוסלמי התחתן עם נערה בת 13

האם סנאטור ניגרי התחתן עם נערה בת 13? כך לפחות טוענים ארגוני זכויות אדם במדינה שבמערב אפריקה. בעקבות תלונה שהגישו פתחו הרשויות בחקירה נגד הסנטור אחמד סני ירימה (49), אחד המנהיגים המוסלמים במדינה המאוכלסת ביותר ביבשת, שבה חיים 150 מליון בני אדם הנחלקים שווה בשווה בין האיסלאם לנצרות.

 

הסנטור עצמו סירב להתייחס לגילה של אשתו בראיון רדיופוני. "כמוסלמי אני כל הזמן אומר, אני מחשיב את החוק של האלוהים ושל נביאו מעל לכל חוק אחר". הוא לא הרגיש צורך להתנצל והוסיף: "מי שרוצה להעניש אותי על כך מוזמן לעשות זאת".

 

בתלונה שהגישה "הוועדה הניגרית לזכויות אדם" נטען כי ירימה שילם למשפחת הנערה מוהר של מאה אלף דולר. הארגון טוען עוד כי אין זו הפעם הראשונה שהוא נושא קטינה. לטענת הארגון, הוא התחתן עם נערה בת 15 רק כדי להתגרש ממנה בגיל 17 לאחר שילדה לו בן.

 

"לא צריך את הקוראן או התנ"ך כדי להבין זאת", ציין עו"ד צ'ידי אודינקלו העובד עבור "היוזמה לצדק וחברה פתוחה". "אני חושב שרוב האנשים, ללא קשר לדת, לא ירשו לבתם בת ה-13 להתחתן".

 

לדבריו, בתחילה הסנטור לא הצליח להשיג לאשתו המיועדת אשרת כניסה ממצרים,

אז במקום זאת הוא הביא אותה דרך המדינה השכנה ניז'ר. עורך הדין הוסיף כי לפיכך עלול הסנטור לעמוד לדין על הברחת בני אדם, קיום יחסי מין עם ילדים וסיכון.

 

לפי החוק להגנת ילדים באבוג'ה, נשים רשאיות להינשא מגיל 18 ומעלה. עם זאת, החוק לא נאכף בכל 36 מחוזותיה של ניגריה, ולטענת פעילי זכויות אדם כלות צעירות מתחתנות בקהילות מוסלמיות מיד לאחר קבלת הווסת הראשונה. "היא צריכה להיות בבית הספר, לא להתגלגל על המיטה שלך", אמר איהומה אוביבי, מנהל בארגון זכויות האדם "הברית האפריקנית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
כלה צעירה מדי
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים