שתף קטע נבחר

לבני לצד חולדאי: ביבי מחויב לש"ס ולחרדים

יו"ר האופוזיציה תופסת טרמפ על הטרנד האנטי-חרדי: לדבריה, בגלל "פוליטקאי חלש" שנכנע לסחטנות, "נשים נדחקו לירכתי אוטובוס, לא בונים חדרי מיון ואין לימודי ליבה"

אחרי ראש העיר תל-אביב , גם יו"ר האופוזיציה מאשימה את החרדים בסחטנות - ואת הממשלה בכניעה לסחטנות הזו. בישיבת סיעת קדימה היום (ב') בצהריים, טענה ציפי לבני כי מפלגתה מעולם לא "התקפלה" מול דרישות מוגזמות של המפלגות החרדיות, בניגוד לראש הממשלה בנימין נתניהו. "קדימה יכלה לומר לא - ואמרה לא - בנושאים שהבנו שהם הרי גורל למדינה", אמרה, והבהירה כי "לא מדובר רק בקצבאות וכספים".

 

"הסיפור כאן הוא לא העניין החרדי, ודאי על כולו כקבוצה", הוסיפה, "אלא על פוליטיקה שמנצלת שיטה גרועה ופוליטיקאי חלש". מצב עניינים זה, לדבריה, מביא למצב "שנשים נדחקו לירכתי אוטובוס, שלא בונים חדרי מיון ושאין לימודי ליבה".

 

"כאשר דיברתי עם ביבי על יצירת שותפות בינינו תשובתו היתה - אני כבר מחויב לש"ס", טענה. היא לא פירטה באיזו הצעת שותפות בדיוק מדובר, אך ככל הנראה הכוונה למו"מ הקואליציוני שהתנהל לאחר הבחירות האחרונות. "לא מדובר רק על ניצול של המערכת, אלא על הליכוד ומה שקרה לו - הליכוד שמכר את סדר היום הלאומי שלו לטובת פוליטיקה חרדית".

 

"כולם מפסידים מזה", סיכמה, "כל מי שאכפת לו מהיהדות במובנה הלאומי ולא רק הדתי.

זה לא עמדה אנטי-דתית או אנטי-חרדית. זו עמדה שמעמידה את האכפתיות לעתיד החברה המשותפת מעל הכל - ושלא עמדה בראש מעייניו של ראש הממשלה".

 

אתמול, בכנס תל-אביב לחינוך מתקדם של מכללת סמינר הקיבוצים, נקט ראש העיר רון חולדאי במילים חריפות במיוחד, ותקף את סירובם של מוסדות חינוך חרדיים רבים ללמד את "מקצועות הליבה". בין היתר, האשים את החרדים בעידוד בורות, הזהיר כי המדינה לא תוכל עוד לממן את החינוך החרדי הבדלני, וקרא לשקול "מרד אזרחי של הרוב הדומם" נגד התופעה. דבריו עוררו תגובות נזעמות מצד המפלגות החרדיות.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הליכוד מכר את סדר היום הלאומי שלו"
איציק אדרי דוברות קדימה
מומלצים